Pogoda na dzi - wtorek 24 listopada. Mniej deszczu i sabszy wiatr w caym kraju

Pogoda na dzi - wtorek 24 listopada. Zgodnie z zapowiedziami synoptykw, dzi w caym kraju mocno powinien odpuci wiatr, ktry jeszcze w poniedziaek da si we znaki mieszkacom wielu regionw. Sabsze bd rwnie opady deszczu. Prognozy nie zapowiadaj z kolei wikszych zmian w kontekcie temperatury.

We wtorek opady deszczu prognozowane są jedynie na północy kraju, w regionach nadmorskich, choć ich nasilenie nie będzie duże. Ponadto w niektórych miejscach na południu może spaść deszcz ze śniegiem - pokrywa śnieżna może pojawić się od godzin porannych, choć z uwagi na temperaturę równie szybko powinna zniknąć.

Miłosz KłeczekPracownik TVP z zakazem wstępu do Sejmu? Wicemarszałek złożył wniosek

Temperatura. Dziś maksymalnie 7-8 stopni

W ciągu dnia najniższe temperatury będą odnotowano na Pomorzu Zachodnim. Według synoptyków w takich miejscowościach, jak Gorzów Wielkopolski czy Szczecin słupki rtęci wskażą maksymalnie cztery stopnie. Stopień więcej wskażą termometry w Krakowie, Katowicach, czy Siedlcach. Najcieplej, bo 8 stopni Celsjusza będzie na Dolnym Śląsku czy w Kaliszu. Z samego rana na południu kraju prognozowane są również przymrozki.

W województwach północnych temperatury wyniosą 6-7 stopni Celsjusza, na Wschodzie 5-6 stopni, na Podkarpaciu 5 stopni, natomiast w centrum 6-7 stopni.

Opady. Słaby deszcz jedynie w niektórych regionach

W większości kraju czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie. Na południu w godzinach porannych mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Opady będą słabsze - deszcz jedynie prognozowany jest w niektórych regionach na północnym wschodzie i północy. Poza tym opady deszczu ze śniegiem mogą się pojawić na Pogórzu Karpackim, zaś sam śnieg w Karpatach.

KrakówKraków: Wojewoda chce znieść uchwałę o publikacji zdjęć martwych płodów

Wiatr w większości regionów nie będzie już tak silny, jak w poniedziałek. Będzie on słaby i umiarkowany, jednak na wybrzeżu niekiedy będzie silny i porywisty. Wiać będzie z zachodu i południowego zachodu.

Zobacz wideo Dawid Kubacki analizuje sposób działania systemu rekompensat za wiatr