Garki. Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Motocykl uderzył w pociąg

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę wieczorem na jednym z przejazdów kolejowych w miejscowości Garki w województwie wielkopolskim. Dwie osoby podróżujące motocyklem uderzyły w pociąg osobowy PKP Intercity, ponosząc śmierć na miejscu.

Do tragicznego w skutkach zderzenia doszło o godzinie 20:37 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Garkach w powiecie ostrowskim. Motocykl, którym jechały dwie osoby uderzył w pociąg relacji Wrocław - Warszawa.

Garki. Ponad trzy godziny opóźnienia składów. W pociągu znajdowało się 90 pasażerów

Na miejscu pojawiły się służby, które prowadziły działania ratunkowe i wyjaśniały okoliczności zdarzenia. Zdołano już ustalić, że ofiarami było dwóch mieszkańców Garek w wieku 30 i 35 lat - przekazał portal wlkp24.info.

Do wypadku doszło na odcinku Granowiec - Odolanów, wskutek czego przez nieco ponad trzy kolejne godziny wstrzymany był ruch pociągów na trasie Wrocław - Warszawa. Pociągi PKP Intercity były kierowane okrężną trasą przez Krotoszyn i Zduny. Składy regionalne były z kolei puszczane przez miejsce wypadku po jednym torze.

Według lokalnych mediów, w pociągu w chwili zdarzenia przebywało 90 pasażerów, nad którymi opiekę przejęła straż ochrony kolei. Obecnie trwa dochodzenie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn wypadku.

Zobacz wideo Pościg ulicami Myślenic. 21-latek myślał, że umknie policjantom
Więcej o: