Zakopane: Dwaj mężczyźni zatruli się czadem. Zapalił się piecyk

W Zakopanem doszło do tragedii, w domu zapalił się piecyk elektryczny. Dwóch mężczyzn zatruło się czadem we śnie i zmarło.

Dwóch mieszkańców domu przy ulicy Jaszczurówka w Zakopanem zmarło w skutek zaczadzenia. Tlenek węgla ulotnił się w trakcie pożaru piecyka elektrycznego, którym ogrzewano pomieszczenie. Mężczyźni w wieku 66 i 70 lat zmarli mimo podjętych prób reanimacji.

Zobacz wideo Pożary w Stanach Zjednoczonych zbierają coraz większe żniwo

Zabójczy gaz

Według informacji straży pożarnej przyczyną zaprószenia ognia był piecyk. Ogień nie strawił mieszkania, ale pożar wywołał spore zadymienie i zaczadzenie pomieszczeń. Przez to, że wszystko było szczelnie zamknięte lokatorzy nie mieli szans na uniknięcie zabójczej siły tlenku węgla. Czad, który jest bezwonnym gazem jest nie do wykrycia jeśli nie posiadamy specjalnych czujników. Wdychanie tlenku węgla powoduje niedotlenienie organizmu i śmierć.

Dwie osoby zmarły

Jak donoszą lokalne media pożar został zgłoszony w niedzielę rano. Wezwano straż pożarną, która ewakuowała okolicznych mieszkańców. Zgodnie z ustaleniami ratowników, najprawdopodobniej mężczyźni zaczadzili się podczas snu.

Policja wszczęła śledztwo w celu zbadania okoliczności śmierci i pożaru piecyka.

Więcej o: