Pogoda na dziś - poniedziałek 23 listopada. Sporo deszczu w północnej i południowej Polsce

Pogoda na dziś - poniedziałek 23 listopada. Synoptycy zapowiadają na dziś zachmurzenie umiarkowane z większymi rozpogodzeniami w zachodnich i północnych regionach. We znaki dawać się będzie także porywisty wiatr.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W poniedziałek deszcz prognozowany jest w 11 województwach. Wieczorem na południu kraju może spaść też deszcz ze śniegiem.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 5 do 7 stopni

Najniższa temperatura, 5 stopni, prognozowana jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim, śląskim i opolskim. Jeden stopień więcej będzie w Lublinie, Kielcach, Łodzi i Gdańsku. Najwięcej, bo 7 stopni, pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i małopolskim. Przymrozki przewidywane są jedynie w południowych powiatach województwa podkarpackiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

Pogoda na dziś - poniedziałek 23 listopada.Pogoda na dziś - poniedziałek 23 listopada. gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z silnymi porywami wiatru

Większe rozpogodzenia zapowiadane są w północnej, zachodniej i centralnej Polsce. W pozostałych regionach, przez sporą część dnia, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Deszcz spadnie w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wieczorem na południu kraju padać będzie także deszcz ze śniegiem. Wiatr umiarkowany lub silny, w porywach od 40 do 60 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: