Resort kultury skopiował w komunikacie fragmenty artykułu. "Zostałem przeproszony przez panią dyrektor"

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w swoim komunikacie obficie cytuje artykuł z portalu bezprawnik.pl. Resort nie zapytał o zgodę autora i nigdzie nie podał źródła. "Wystąpię do ministerstwa o przekazanie kwoty odpowiadającej 'wierszówce' na szczytny cel" - napisał dziennikarz. Później poinformował jednak, że został przeproszony.

Chodzi o obszerny komunikat, w którym MKiDN stara się odpowiedzieć na kontrowersje dotyczące Funduszu Wsparcia Kultury. Resort odpowiada na wątpliwości, które w artykule w ubiegłym tygodniu przedstawił dziennikarz Patryk Słowik. Tekst pojawił się na portalu bezprawnik.pl

Piotr GlińskiFundusz Wsparcia Kultury dla "znanych i bogatych"? Nowy komunikat ministerstwa

Resort skopiował fragmenty artykułu. Dziennikarz chce wpłaty na WOŚP

Ministerstwo słowo w słowo skopiowało obszerne fragmenty artykułu Słowika. Nigdzie nie pojawia się informacja o źródle. Dziennikarz stwierdza na Twitterze, że nikt nie pytał go o zgodę. "MKiDN bez mojej zgody skopiowało 3256 znaków z mojego tekstu dla bezprawnik.pl i umieściło na swojej stronie internetowej - bez oznaczenia ani autora, ani źródła. Wystąpię do ministerstwa o przekazanie kwoty odpowiadającej 'wierszówce' na szczytny cel" - napisał.

"W związku z bezprawnym wykorzystaniem mojego tekstu (...) uprzejmie poprosiłem Ministerstwo Kultury o przekazanie kwoty 500 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" - poinformował w kolejnym wpisie. Do tweeta Słowik dołączył zrzut ekranu z mailem napisanym do biura prasowego MKiDN. 

Dziennikarz w następnym wpisie poinformował, że został przeproszony przez resort. W komunikacie ministerstwa pojawiło się zdanie "Materiał powstał w odpowiedzi na wątpliwości opisane przez red. Patryka Słowika w serwisie Bezprawnik.pl".

Zobacz wideo Czy uda się uniknąć twardego lockdownu?
Więcej o: