Pogoda na weekend 21-22 listopada. Arktyczne powietrze przyniesie spory spadek temperatury. Uwaga na wiatr

Prognoza pogody na weekend 21-22 listopada. Przez cały weekend synoptycy zapowiadają bardzo silne porywy wiatru. W najbliższych dniach trzeba przygotować się również na poranne i wieczorne przymrozki.

Jak podaje IMGW, w sobotę Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Austrii i mroźnych, arktycznych mas powietrza. W niedzielę wpływ na pogodę będzie miał niż znad Skandynawii oraz powietrze polarno-morskie.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na sobotę 21 listopada. Bardzo chłodny dzień, do maksymalnie 2 i 5 stopni

W sobotę Polska będzie pod wpływem chłodnego powietrza, który przyczyni się do sporego spadku temperatury. Najchłodniejszy dzień i temperatura do 2 stopni zapowiadana jest w Łodzi. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców województwa opolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i podlaskiego. 4 stopnie pokażą termometry w Olsztynie, Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Najwyższa temperatura, 5 stopni, przewidywana jest w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Nad ranem przymrozki pojawią się w całym kraju, a w nocy głównie w południowych i centralnych województwach.

W całym kraju poranek będzie bardzo słoneczny. Więcej chmur zacznie pojawiać się w drugiej części dnia w północnej, centralnej i wschodniej Polsce. Deszcz prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. W nocy z soboty na niedzielę deszcz ze śniegiem spadnie także na Podlasiu. Wiatr umiarkowany i silny, w porywach od 40 do 65 kilometrów na godzinę.

67-latek zginął na miejscu po wypadku BentleyaWarmińsko-Mazurskie. Wypadek luksusowego bentleya. Zginął 67-latek

Pogoda na niedzielę 22 listopada. Dziś więcej chmur i intensywnych opadów deszczu

W niedzielę temperatura będzie nieco wyższa. Na Podkarpaciu zapowiadane są maksymalnie 4 stopnie, a w województwach lubelskim i podlaskim będzie do 5 stopni. 6 stopni pokażą termometry w Kielcach, Krakowie, Katowicach, Opolu i Olsztynie. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców województwa łódzkiego i mazowieckiego. W Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu będzie 8 stopni, a w Szczecinie 9 stopni.

W całej Polsce dominować będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Rano większe rozpogodzenia jedynie na południu, a wieczorem na północnym zachodzie kraju. Intensywne opady deszczu przewidywane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim i w części województwa lubelskiego. Dziś ponownie wiatr umiarkowany i silny. Będzie wiać w porywach od 45 do 75 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Koronawirus w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Limanowa. 56-latek, którego nie przyjęto na SOR, zmarł na COVID-19