Pierwszy śnieg na północy Polski. "Zimowe doniesienia z Pomorza!". Kiedy spadnie w innych częściach kraju?

Na Kaszubach i Pomorzu spadł już pierwszy śnieg. Wiadomość o nadejściu zimy na północy Polski przekazały Lasy Państwowe, które w mediach społecznościowych zamieściły zdjęcie z Nadleśnictwa Kolduby. Gdzie jeszcze w najbliższych dniach możemy spodziewać się opadów śniegu?

Minionej doby śnieg pojawił się na Kaszubach, Pomorzu oraz w górach i na obszarach podgórskich. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi obecnie 12 centymetrów.

Policjanci zatrzymali pijanego 34-latka, który jechał motocyklem 200 km/hGrodziec. Pijany motocyklista uciekał przed policją 200 km/h [WIDEO]

Pogoda. Pierwszy śnieg na Kaszubach i Pomorzu. Gdzie jeszcze się pojawi?

"Pierwsze zimowe doniesienia z Pomorza! Poprószyło też na Kaszubach. Jak sytuacja u Was?" - napisały Lasy Państwowe na Twitterze, zamieszczając pod wpisem zdjęcie pokazujące pierwszy śnieg w Nadleśnictwie Kolbudy.

Czy w najbliższym czasie śniegu mogą się również spodziewać mieszkańcy pozostałych części Polski? Synoptycy podkreślają, że obecnie Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Francji, jednak z północnego zachodu do kraju napływa coraz więcej zimnego powietrza.

Pogoda. Synoptycy prognozują, że w weekend może spaść śnieg

Synoptycy IMGW zaznaczają, że w piątek 20 listopada na północy kraju, w szczególności w województwie pomorskim, zachodniopomorskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim można spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a lokalnie nawet samego śniegu. W pozostałych częściach kraju, poza rejonami górskimi, wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie się wahać w granicach od 3 do 7 stopni Celsjusza.

Jarosław PinkasJarosław Pinkas nie jest już szefem GIS. RMF FM: Złożył rezygnację

W sobotę 21 listopada Polska znajdzie się pod wpływem arktycznej masy powietrza napływającej znad Austrii. Dopiero po południu w północno-zachodniej części kraju dojdzie do rozpogodzeń. Na północy kraju ponownie pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Na opady śniegu mogą liczyć mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego. W pozostałej części Polski prognozuje się wyłącznie opady deszczu. W niedzielę chłodny front atmosferyczny będzie przenosił się z zachodu na wschód. Opady deszczu ze śniegiem prognozowane są tylko dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zobacz wideo Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój. Renifery głodują, bo nie ma śniegu