Kim jest Krzysztof Saczka? Przejmie obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował o rezygnacji z pełnienia dotychczasowej funkcji z powodów zdrowotnych. Jego obowiązki będzie wykonywał Krzysztof Saczka.

"Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Krzysztof Saczka przejmie obowiązki Jarosława Pinkasa w GIS

Krzysztof Saczka do tej pory był zastępcą szefa GIS. Po rezygnacji Jarosława Pinkasa przejmie on obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jarosław PinkasJarosław Pinkas nie jest już szefem GIS. RMF FM: Złożył rezygnację

Krzysztof Saczka od lat związany jest z pracą w administracji publicznej, w tym na stanowiskach kierowniczych. " Posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania zasobami i infrastrukturą IT oraz bezpieczeństwem danych w jednostkach publicznych. Prywatnie pasjonat podróży, w szczególności górskich, fotografii oraz muzyki" - napisano na stronie GIS.

Krzysztof Saczka ukończył Politechnikę Krakowską na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki na kierunku informatyka oraz z wyróżnieniem dla najlepszego absolwenta roku akademickiego 2004/2005.

Sondaż. Polacy chcą zacząć luzowanie obostrzeń od powrotu dzieci do szkół (zdjęcie ilustracyjne)Sondaż. Polacy chcą zacząć luzowanie obostrzeń od powrotu dzieci do szkół

Ukończył również studia podyplomowe z: zarządzania projektami europejskimi, zarządzania projektami informatycznymi, audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych oraz menadżerskie studia podyplomowe na AGH w Krakowie i SGH w Warszawie.

Zobacz wideo Możliwe odmrażanie kolejnych branż? „Grudzień to miesiąc znaczący dla gospodarki”
Więcej o: