Jarosław Pinkas nie jest już szefem GIS. Złożył rezygnację. "Przyczyny zdrowotne"

Jarosław Pinkas złożył na ręce premiera Mateusza Morawieckiego rezygnację ze stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego. Informację potwierdził rzecznik rządu. Jak podano, powodem rezygnacji są "przyczyny zdrowotne".

"Jarosław Pinkas złożył rezygnację, oficjalnie z powodów zdrowotnych" - poinformował dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski. Jak ustalili reporterzy stacji, dymisja ze stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego została złożona przez Pinkasa w piątek 20 listopada. Doniesienia potwierdził rzecznik rządu Piotr Muller.

"Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka" - napisał na Twitterze.

Zobacz wideo Co musisz wiedzieć o koronawirusie? [Wideo Głównego Inspektoratu Sanitarnego]

Jarosław Pinkas nie jest już szefem GIS. "Byłem przekonany, że jestem ze stali"

Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał z kolei: "Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej".

Jarosław Pinkas był szefem GIS-u od 2018 roku, wcześniej przez dwa lata był wiceministrem zdrowia. "Od kilkunastu dni przebywał na zwolnieniu lekarskim. O jego odejściu ze stanowiska mówiło się, od co najmniej kilku tygodni" - podaje RMF FM. W czwartek 19 listopada portal money.pl informował, że Pinkas w związku z powodami zdrowotnymi od dłuższego czasu nie udziela się w mediach - w ostatniej konferencji prasowej uczestniczył pod koniec września. Sam Pinkas zapytany o swój zdrowia, w odpowiedzi na pytania portalu money.pl.pl nie udzielił więcej informacji - wysłał jedynie wiadomość sms o treści: "Byłem przekonany, że jestem ze stali. Ale dam radę".

Więcej o: