Pogoda na dziś - piątek 20 listopada. Znaczny spadek temperatury i silny wiatr

Pogoda na dziś - piątek 20 listopada. Synoptycy zapowiadają spory spadek temperatury. Na północy kraju będzie ona niższa nawet o siedem stopni w porównaniu do temperatury maksymalnej z czwartku.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W piątek opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się lokalnie w ośmiu województwach. W całym kraju natomiast należy spodziewać się umiarkowanego i silnego wiatru.

Temperatura. Dziś od 3 do 6 stopni w ciągu dnia

Najniższa temperatura, 3 stopnie, zapowiadana jest w Łodzi. Jeden stopień więcej będzie natomiast w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Do 5 stopni pokażą termometry w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie i Poznaniu. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców województwa lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Tam będzie do 6 stopni. W nocy w województwach lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim spodziewane są przymrozki.

Pogoda na dziś - piątek 20 listopada.Pogoda na dziś - piątek 20 listopada. gazeta.pl

Opady. Spadnie deszcz, a miejscami też deszcz ze śniegiem

W pierwszej części dnia większe zachmurzenia prognozowane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim na północy oraz w województwach małopolskim, podkarpackim i lubelskim w południowo-wschodniej Polsce. Na tym obszarze będą występowały opady deszczu, a lokalnie też deszczu ze śniegiem. Po południu takie opady zapowiadane są również w województwach małopolskim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach większe rozpogodzenia. Wszędzie we znaki dawać się będą umiarkowane i silne porywy wiatru, który może dochodzić do 60 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

21-latek uciekł na policję przed mężczyzną, do którego żony wysyłał sms-yWyszków. Wysyłał do kobiety sms-y, uciekł przed jej mężem na policję

Więcej o: