Niedziele handlowe 2020. Czy 22 listopada to niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2020. Czy 22 listopada zrobimy zakupy? Sprawdź, gdzie możesz uzupełnić swoje zapasy w najbliższą niedzielę.

Niedziele handlowe 2020. Czy 22 listopada to niedziela handlowa?

22 listopada w świetle obowiązujących przepisów nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że zakupy zrobimy tylko i wyłącznie w sklepach, które nie są objęte zakazem handlu, tj. aptekach, kwiaciarniach, sklepach mających status placówek pocztowych, ale także osiedlowych sklepikach spożywczych, które zostaną otwarte przez ich właścicieli. Pamiętajmy, że w sobotę i niedzielę w tych punktach handlowych nie obowiązują godziny dla seniorów. Jeśli potrzebujemy nieco większych zakupów trzeba się z nimi wstrzymać do poniedziałku lub rozważyć opcję zakupów internetowych.

Rząd rozważa zawieszenie zakazu handlu w niedzielęZakaz handlu w niedziele. Rząd rozważa zawieszenie ograniczeń już w grudniu

Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa?

Na najbliższą niedzielę handlową przyjdzie nam jeszcze czekać niemal miesiąc. Zgodnie z założeniami ustawy o zakazie handlu w 2020 roku ostatnie dwie niedziele handlowe przypadają kolejno 13 i 20 grudnia, czyli na dwa tygodnie i na tydzień przed Bożym Narodzeniem. 

Niedziel handlowe 2020Niedziel handlowe 2020 fot. AG

Zdjęcie ilustracyjneMiał być lockdown, możliwe odmrożenie. "Liczba zakażeń musi spadać"

Niedziele handlowe: obostrzenia w handlu

Pandemia koronawirusa skutecznie dezorganizuje funkcjonowanie większości gałęzi gospodarki. Handel jest jedną z nich. Od początku obostrzenia dotykają placówek handlowych o dużej powierzchni, które gromadzą wielu klientów. Pierwszym krokiem rządu w tej kwestii podczas jesiennej fali koronawirusa było wprowadzenia godzin dla seniorów od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00. Rosnąca liczba zakażeń spowodowała, że zdecydowano się na zamknięcie galerii handlowych. Otwarte w takich obiektach pozostają punkty usługowe, apteki i drogerie, sklepy spożywcze, zoologiczne, kioski i księgarnie. Wybierając się do nich pamiętać należy o przestrzeganiu ogólnie przyjętych zasad sanitarnych:

  • osłanianie ust i nosa
  • dezynfekcja rąk - w każdym sklepie powinny być udostępnione odpowiednie środki
  • zachowanie dystansu około 2 metrów.

Zobacz też: Nieoficjalnie: Od 30 listopada luzowanie restrykcji. Co zostanie otwarte?

Zobacz wideo Czy uda się uniknąć twardego lockdownu?
Więcej o: