Pogrzeb kardynała Henryka Gulbinowicza. Nie podano dokładnej daty ani miejsca

W piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu odbędzie się msza żałobna w intencji zmarłego w poniedziałek byłego metropolity wrocławskiego kard. Henryka Gulbinowicza. Nie podano jednak dokładnej godziny oraz miejsca pochówku duchownego.

W poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego w wieku 97 lat zmarł kard. Henryk Gulbinowicz. Duchowny trafił do placówki ponad tydzień wcześniej. Lekarzom niestety nie udało się go uratować.

Zmarł kard. Gulbinowicz. W piątek odbędzie się msza żałobna

We wtorkowym komunikacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej zamieszczono informację, że w piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu odbędzie się msza żałobna, której przewodniczyć będzie metropolita wrocławski abp. Józef Kupny, wraz z najbliższymi współpracownikami.

"Ze względu na stan epidemii wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do modlitwy prosimy o udział duchowy za pośrednictwem transmisji internetowej" - czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Pogrzeb kard. Gulbinowicza bez konkretnej daty

Dodatkowo poinformowano, że zgodnie z wolą rodziny kardynała uroczystości pogrzebowe nie odbędą się na terenie archidiecezji wrocławskiej. "Na prośbę najbliższych zmarłego informacja o czasie i miejscu pochówku nie będzie podawana do wiadomości publicznej. Prosimy o uszanowanie tej decyzji" - napisano w komunikacie.

Nie tak dawno kard. Gulbinowicz na wniosek Stolicy Apostolskiej stracił prawo do używania insygniów biskupich oraz prawo do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze, a także nałożono na niego zakaz uczestnictwa we wszelkich celebracjach czy spotkaniach publicznych. Decyzje te zostały podjęte na skutek zarzutów o pedofilię, jakie postawiono duchownemu.

Zobacz wideo O. Gużyński o słowach kard. Dziwisza: Obiektywnie patrząc, mamy do czynienia z kłamstwem
Więcej o: