Pogrzeb kardynała Henryka Gulbinowicza. Nie podano dokładnej daty ani miejsca

W piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu odbędzie się msza żałobna w intencji zmarłego w poniedziałek byłego metropolity wrocławskiego kard. Henryka Gulbinowicza. Nie podano jednak dokładnej godziny oraz miejsca pochówku duchownego.

W poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego w wieku 97 lat zmarł kard. Henryk Gulbinowicz. Duchowny trafił do placówki ponad tydzień wcześniej. Lekarzom niestety nie udało się go uratować.

Zmarł kardynał Henryk GulbinowiczKardynał Henryk Gulbinowicz nie żyje. Duchowny miał 97 lat

Zmarł kard. Gulbinowicz. W piątek odbędzie się msza żałobna

We wtorkowym komunikacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej zamieszczono informację, że w piątek w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu odbędzie się msza żałobna, której przewodniczyć będzie metropolita wrocławski abp. Józef Kupny, wraz z najbliższymi współpracownikami.

"Ze względu na stan epidemii wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do modlitwy prosimy o udział duchowy za pośrednictwem transmisji internetowej" - czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Pogrzeb kard. Gulbinowicza bez konkretnej daty

Dodatkowo poinformowano, że zgodnie z wolą rodziny kardynała uroczystości pogrzebowe nie odbędą się na terenie archidiecezji wrocławskiej. "Na prośbę najbliższych zmarłego informacja o czasie i miejscu pochówku nie będzie podawana do wiadomości publicznej. Prosimy o uszanowanie tej decyzji" - napisano w komunikacie.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław GądeckiKard. Gulbinowicz nie żyje. Jest reakcja przewodniczącego KEP

Nie tak dawno kard. Gulbinowicz na wniosek Stolicy Apostolskiej stracił prawo do używania insygniów biskupich oraz prawo do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze, a także nałożono na niego zakaz uczestnictwa we wszelkich celebracjach czy spotkaniach publicznych. Decyzje te zostały podjęte na skutek zarzutów o pedofilię, jakie postawiono duchownemu.

Zobacz wideo O. Gużyński o słowach kard. Dziwisza: Obiektywnie patrząc, mamy do czynienia z kłamstwem
Więcej o: