Elbląg. Wjechał pod prąd na drogę S7. Szybka reakcja instruktora jazdy zapobiegła tragedii [WIDEO]

W trakcie jazdy szkoleniowej z kursantką na trasie S7 instruktor Przemysław Olszak zauważył jadącego pod prąd seata. Mężczyzna natychmiast zajechał mu drogę. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu badają sprawę wykroczenia.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek na węźle Elbląg Wschód po godz. 8:00. Widząc jadącego pod prąd kierowcę seata, instruktor zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wysiadł z samochodu i nakazał zawrócić kierowcy seata. Instruktorowi jazdy za reakcję osobiście podziękował Komendant Miejskiej Policji w Elglągu, insp. Robert Muraszko.  

Zobacz wideo Elbląg. Kierowca wjechał pod prąd na S7. Interweniował instruktor jazdy

Instruktor jazdy zapobiegł tragedii. Policja bada sprawę kierowcy jadącego pod prąd

"Całe zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu z samochodowego wideorejestratora. Nagranie to trafiło do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Jak bardzo niebezpieczna była ta sytuacja na trasie S7 widać na załączonym filmie" - poinformował kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Piotr Gliński zarządził wstrzymanie wypłat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury oraz weryfikację wyników "Mamy zadymę za 400 milionów". Gliński "wyrąbał" pieniądze na kulturę. I poległ

Dysponując wspomnianym materiałem wideo, policja bada szczegóły wykroczenia popełnionego przez kierowcę seata. Funkcjonariusze KMP w Elblągu zaznaczają również, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze oraz proszą o odpowiedzialne zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Cielaki wewnątrz samochodu Ostróda. Osobówka zatrzymana do kontroli. W bagażniku było 5 cielaków

"Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Elblągu. Na załączonym filmie, będącym nagraniem z wnętrza samochodu jadącego dwupasmową trasą szybkiego ruchu, widać szary samochód wjeżdżający dodatkowym pasem z prawej strony pod prąd. Następnie jest on zatrzymany w wyniku zajechania mu drogi przez kierowcę samochodu, w którym umieszczona jest kamera. Z samochodu wysiada mężczyzna, który następnie instruuje kierowcę szarego auta, by wycofał i zawrócił. Kierowca szarego auta wykonuje te polecenia i zawraca. Nagranie kończy plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Elblągu" - opisano sytuację z nagrania wideo na stronie KMP w Elblągu.

Więcej o: