Pogoda na dziś - wtorek 17 listopada. Będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu

Pogoda na dziś - wtorek 17 listopada. Synoptycy zapowiadają przelotny deszcz w północnej i centralnej Polsce. W województwach świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim nie powinno padać.
Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

We wtorek w całym kraju ponownie prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Przejściowe rozpogodzenia możliwe są głównie w południowej Polsce.

Temperatura. Dziś od 9 do nawet 12 stopni

Najniższa temperatura, 9 stopni, zapowiadana jest we wtorek w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców Bydgoszczy, Poznania, Zielonej Góry, Łodzi, Kielc, Lublina, Rzeszowa, Krakowa i Katowic. 11 stopni pokażą natomiast termometry w województwie zachodniopomorskim, a 12 stopni w województwach dolnośląskim i opolskim.

Pogoda na dziś - wtorek 17 listopada.Pogoda na dziś - wtorek 17 listopada. gazeta.pl

Opady. W większości kraju mogą pojawić się niewielkie opady deszczu

Początkowo większe rozpogodzenia zapowiadane są jedynie w południowej Polsce. Później zachmurzenie umiarkowane i duże pojawi się już w całym kraju. W pierwszej części dnia deszcz przewidywany jest w województwach dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Później padać będzie przelotnie również w województwach wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Wiatr na ogół słaby, jedynie na wybrzeżu może wiać w porywach do 40 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: