Kalety. Z impetem wjechał w pieszych idących chodnikiem. Po wypadku wysiadł z auta i uciekł

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Kalety w województwie śląskim. Kierowca osobowego auta stracił nad nim panowanie i wjechał w pieszego, który szedł chodnikiem. Kierujący nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Zamiast tego on i pasażerowie wysiedli z pojazdu i uciekli.

Do wypadku doszło w minioną sobotę, około godziny 20:15. Jacek Mężyk z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach opisał, że kierowca jadący ulicą Fabryczną stracił panowanie nad swoim autem i potrącił przemieszczającego się chodnikiem pieszego - przekazuje TVN24.

Wypadek w Gościeradowie FolwarkuLubelskie. W tragicznym wypadku zginęło dwóch 19-latków

Kalety. Dwóch mężczyzn potrąconych. Jeden z nich w ciężkim stanie

Wypadek został nagrany przez kamerę monitoringu miejskiego. Na nagraniu dokładnie widać moment, w którym auto wypada z zakrętu, zjeżdża na chodnik i pas zieleni, po czym z impetem uderza w dwóch idących mężczyzn.

Potrącony pieszy w ciężkim, ale stabilnym stanie został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Górniczego w Bytomiu. W chwili uderzenia szedł on chodnikiem z 28-letnim bratem, który wyszedł z wypadku bez szwanku.

 

Kalety. Policja zatrzymała podejrzanych. Kierowcy grozi do 12 lat więzienia

Jak zdołali ustalić funkcjonariusze, samochodem osobowym podróżowało dwóch mężczyzn oraz kobieta, co również jest widoczne na nagraniu. Na materiale widać ponadto, jak trzy osoby tuż po potrąceniu pieszych oddalają się z miejsca zdarzenia.

Lubelskie. Groźny wypadek na DK nr 74. Auto dachowało i wylądowało na poboczuLubelskie. 40-latka próbowała wyprzedzić ciężarówkę. Auto dachowało

W poniedziałkowy poranek policja przekazała, że w związku ze zdarzeniem zatrzymane zostały trzy osoby, wobec których prowadzone są czynności. Za spowodowanie wypadku i oddalenie się z miejsca zdarzenia kierowcy grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Za nieudzielenie pomocy z kolei grożą trzy lata więzienia. Za swój czyn odpowiadać będzie nie tylko kierujący, ale także pasażerowie osobowego samochodu.

Zobacz wideo Podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości. Policja zatrzymała 36-latka
Więcej o: