Kraków. Na kopcu Piłsudskiego w Krakowie pojawił się baner Strajku Kobiet. "Wojna trwa"

Na kopcu Piłsudskiego w Krakowie pojawił się baner Strajku Kobiet. "Nigdy nie będziesz szła sama" - brzmi hasło na transparencie.
Wojna trwa, ale najważniejsza jest solidarność: z kobietami w Polsce, osobami potrzebującymi aborcji, wszystkimi osobami w ciąży, które boją się po orzeczeniu pseudo Trybunału Konstytucyjnego, uczestnikami i uczestniczkami strajków, masowo ostatnio spisywanych przez policję, mniejszymi miastami, gdzie organizatorki protestów są represjonowane, osobami LGBT, ofiarami księży-pedofilów

- napisał krakowski Strajk Kobiet na Facebooku.

Protesty po wyroku TK

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Spowodowało to falę protestów w całej Polsce. Demonstranci manifestowali swój sprzeciw pod siedzibami TK i PiS, pod kuriami czy kościołami. W sobotę pod Sejmem odbył się protest w rytmie muzyki techno. Jak donosiła warszawska "Wyborcza", policja spisywała niemal wszystkich, którzy stali w większych grupach niż dwie, trzy osoby.

W poniedziałek Fundacja Życie i Rodzina, w której zasiada Kaja Godek, wraz z Obywatelskim Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej złożyła podpisy w Sejmie pod projektem ustawy "Stop LGBT". Jego głównym punktem jest zakaz organizowania parad równości. Według projektu niezgodne z prawem mają być wszelkie manifestacje, których celem jest m.in. kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych, a także adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. W projekcie zawarto również zakaz promowania "płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych", a także "rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci". Chronione mają być też symbole religijne.

Do pomysłu Godek odniósł się wicerzecznik PiS. Radosław Fogiel stwierdził, że jej projekt jest "próbą wzniecenia emocji, które opadły", co nie jest najlepszym pomysłem.

28.09.2020 Warszawa , aleja Szucha 12a . Trybunał Konstytucyjny . Kaja Godek (C) podczas modlitwy różańcowej fundacji Zycie i Rodzina w intencji zakazu aborcji ze względu na ciężkie wady płodu.Radosław Fogiel o projekcie "Stop LGBT" Kai Godek: Próba wzniecenia emocji

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Nie możemy dać sobie odebrać tej kobiecej agendy