Lubelskie. Zahaczyła autem o zderzak ciężarówki. Auto dachowało i wylądowało na poboczu

Na drodze krajowej nr 74 doszło do groźnego wypadku. 40-latka podczas manewru wyprzedzania ciężarówki z naczepą zahaczyła o jej zderzak. Samochód dachował i wylądował na poboczu. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Do groźnego wypadku doszło w godzinach popołudniowych na odcinku drogi krajowej nr 74 w miejscowości Liśnik Duży (województwo lubelskie). W wyniku wypadku na drodze wprowadzono ruch wahadłowy, a 40-letnia kobieta, która spowodowała kolizję, została ukarana mandatem karnym.

Lubelskie. Groźny wypadek na DK nr 74. Auto zahaczyło o zderzak ciężarówki i wylądowało na poboczu

Pojazd kierowany przez 40-latkę znajdował się tuż za samochodem ciężarowym z naczepą. W pewnym momencie kobieta rozpoczęła manewr wyprzedzania. Niestety, ze względu na niezachowanie odpowiedniej ostrożności zahaczyła o zderzak wyprzedzanego samochodu.

Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że samochód 40-letniej kobiety dachował i wylądował na poboczu. Auto nie zostało całkowicie zniszczone, choć ma liczne uszkodzenia. Kobieta kierująca pojazdem została przetransportowana do szpitala. 28-letni kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń.

Badania alkomatem wykazały, że zarówno kierowca ciężarówki, jak i kobieta, prowadząca samochód osobowy, w momencie wypadku byli trzeźwi. Policja ukarała 40-latkę za spowodowanie kolizji mandatem karnym. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze.

Zobacz wideo Lubin. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki spowodował wypadek. Ułamki sekund dzieliły pieszego od tragedii
Więcej o: