Katowice. Lekarka kierująca oddziałem covidowym sama stała się pacjentką. "Leży pod respiratorem"

Prof. Karolina Sieroń, która kierowała oddziałem covidowym szpitala MSWiA w Katowicach, sama zakaziła się koronawirusem - przekazał jeden z jej byłych pacjentów, poseł PiS Jerzy Polaczek. Dodał, że lekarka ciężko przechodzi zakażenie: jest nieprzytomna i podłączona do respiratora.

Jerzy Polaczek - parlamentarzysta PiS, który był zakażony koronawirusem - spędził na oddziale covidowym katowickiego szpitala 17 dni. Parlamentarzysta ciężko przeszedł infekcję COVID-19 i przechodzi rehabilitację w szpitalu w Głuchołazach. W sobotę poinformował na swoim profilu na Facebooku o tym, że jedna z kierujących oddziałem covidowym w Katowicach jest zakażona koronawirusem.

Zobacz wideo Jak wygląda codzienna praca medyków?

Katowice. Lekarka kierująca oddziałem covidowym sama stała się pacjentką

Poseł Prawa i Sprawiedliwości po ciężkim przebiegu COVID-19 przypomniał, że nie należy lekceważyć pandemii. Polityk w mediach społecznościowych dziękował lekarzom za pracę na pierwszej linii frontu. Polaczek był zaskoczony, kiedy po paru dniach dowiedział się o zakażeniu prof. Karoliny Sieroń, która kieruje oddziałem covidowym jednego z katowickich szpitali.

Jak pisze Polaczek: "W miesiącu poprzedzającym chorobę lekarka aż 21 dni spędziła na 24-godzinnych dyżurach wśród pacjentów z koronawirusem. To bohaterka czasu próby." Teraz lekarka sama stała się jedną z pacjentek z COVID-19.

 Stan jej zdrowia na tyle dramatycznie się pogorszył, że została przewieziona do Kliniki w Katowicach - Ochojcu, gdzie leży nieprzytomna podłączona do respiratora i aparatury medycznej. Bądźmy razem z nią i jej bliskimi pamięcią, a kto może proszę o modlitwę o jej powrót do zdrowia

- zaapelował Polaczek. 

Jerzy Polaczek podziękował lekarzom

Jerzy Polaczek przekazał podziękowania dla całego personelu medycznego, który pomógł mu w powrocie do zdrowia.

Wyrazy solidarności z personelem medycznym szpitala MSWiA w Katowicach, na czele z dyr. dr. n.med. Piotrem Grazdą oraz z dr. n.med. Sebastianem Kwiatkiem. Dziękuję też rodzinie Pani Profesor za zgodę na umieszczenie tej informacji w przestrzeni publicznej. Takimi informacjami chcę dawać świadectwo z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce. Chwała im za to! Bądźcie Zdrowi!
Więcej o: