Pogoda na tydzień [16-22 listopada]. Synoptycy prognozują, że w weekend może spaść śnieg

W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się niemal wszystkich zjawisk atmosferycznych. Chwilami będzie słonecznie, ale prognozowane są także opady deszczu i śniegu. Przewiduje się także spadek temperatury.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Meteorolodzy prognozują deszcz

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że poniedziałek będzie dniem pochmurnym, a miejscami także deszczowym. Opadów należy się spodziewać w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i świętokrzyskim. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie duże, najwięcej przejaśnień zobaczymy w województwie dolnośląskim i lubuskim. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 8 stopni w Suwałkach do 12 stopni w Rzeszowie, Krakowie i Wrocławiu. 

We wtorek nastąpi diametralna zmiana pogody i w niemal całym kraju zaświeci słońce. Opady deszczu prognozowane są jedynie dla okolic Suwałk i Białegostoku, większe zachmurzenie z kolei dla Koszalina i Szczecina. Choć będzie słoneczniej, zrobi się nieco zimniej. W najcieplejszym momencie dnia temperatura będzie się wahać od 7 stopni w Suwałkach do 10 stopni w Katowicach, Toruniu i Gdańsku.

Środa będzie kolejnym pochmurnym dniem. IMGW prognozuje, że będzie padać w całej zachodniej połowie kraju, z kolei na wschodzie możemy spodziewać się nielicznych przejaśnień. Najwięcej słońca zobaczą mieszkańcy województwa podlaskiego. Tego dnia termometry wskażą maksymalnie od 7 stopni w Suwałkach do 10 stopni w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Katowicach.

Pogoda na czwartek i piątek. Będzie sporo przejaśnień

W czwartek nieco się rozchmurzy. Meteorolodzy przewidują, że padać będzie jedynie w województwach położonych przy północnej granicy kraju. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, najwięcej przejaśnień w województwach podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i mazowieckim. W najcieplejszym momencie dnia temperatura będzie wahać się od 6 stopni w Suwałkach do 8 stopni we Wrocławiu. 

W piątek Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Dla zachodniej części kraju prognozuje się dużo słońca, dla wschodniej z kolei wysokie zachmurzenie. W województwie podkarpackim może także popadać. Temperatura spadnie. Termometry wskażą od 4 stopni w Olsztynie, Łodzi i Kielcach do 8 stopni w Zielonej Górze. 

Pogoda na weekend. W kilku regionach może poprószyć śnieg

Sobota będzie podobna do piątku. Najwięcej słońca zobaczą mieszkańcy Dolnego Śląska, Wielkopolski, Kujaw i Pomorza, najmniej mieszkańcy wschodniej połowy kraju. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz, a na Podlasiu może poprószyć śnieg. Na termometrach zobaczymy od 1 stopnia w Olsztynie i Białymstoku do 8 stopni w Zielonej Górze.

W niedzielę znowu mogą wystąpić opady śniegu. Tym razem prognozowane są one dla okolic Łodzi, Lublina i Rzeszowa. W województwach śląskim, lubuskim i zachodniopomorskim może spaść deszcz, dla pozostałych regionów prognozuje się liczne przejaśnienia. Temperatura będzie wahać się od 1 stopnia w Olsztynie, Białymstoku i Kielcach, do 7 stopni w Zielonej Górze.

Więcej o: