Kaja Godek i jej fundacja zmienią bank. Wszystko przez Strajk Kobiet

Kaja Godek i założona przez nią Fundacja "Życie i Rodzina" zmienia bank. Powodem jest wpis na portalach społecznościowych, w których firma poparła strajk kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Informacja o zmianie banku pojawiła się na stronie organizacji "Życie i Rodzina", w której zarządzie znajduje się Kaja Godek. Jeden wpis na portalu społecznościowym banku sprawił, że fundacja zdecydowała się na zakończenie współpracy.

Kaja Godek zmienia bank swojej fundacji. "Poparli proaborcyjne strajki"

"Jak Państwo wiecie, mBank poparł proaborcyjne strajki. Jest to bank, w którym Fundacja Życie i Rodzina od lat miała konto. Podjęliśmy zatem decyzję o przeniesieniu do innego banku i w dniu dzisiejszym zakończyliśmy ten proces" - napisano w oświadczeniu Fundacji Życie i Rodzina.

Dalej Fundacja apeluje o przekazywanie regularnych darowizn, które "pozwalają planować i realizować skuteczne działania" w zakresie nowych inicjatyw obywatelskich "prowadzonych w obronie rodziny i akcji #StopLGBT". Taka sama treść oświadczenia pojawiła się na Facebooku Kai Godek. Pod wpisem pojawiły się komentarze innych użytkowników, którzy również deklarują zakończenie współpracy z firmami, które poparły strajk kobiet.

Kaja Godek najpierw współpracowała z fundacją "Pro - prawo do życia" założoną przez Mariusza Dzierżawskiego. Aktywnie zaangażowała się w zbiórkę podpisów pod pierwszym projektem obywatelskim fundacji dotyczący wprowadzenia zakazu aborcji. W 2016 roku Godek założyła jednak własną Fundację "Życie i Rodzina". Ostatnio fundacja podjęła działania w sprawie zakazu organizacji Marszów Równości i manifestacji LGBT w Polsce. 

Zobacz wideo Magdalena Biejat o projekcie "Stop LGBT" Kai Godek
Więcej o: