Sosnowiec. Nie żyje 13-latka, która wypadła z okna nieczynnej piekarni

Nie żyje 13-letnia dziewczynka, która wypadła z okna nieczynnej piekarni w Sosnowcu. Nastolatka została przetransportowana do szpitala, ale mimo starań lekarzy nie udało się jej uratować.

PrzyłbicaChory na COVID-19 wyszedł ze szpitala na zakupy. Policja zatrzymała pacjenta

Do wypadku doszło na terenie nieczynnej piekarni przy ulicy Kotlarskiej w Sosnowcu. W piątek 13 listopada około godziny 18 dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat wypadły z okna na drugim piętrze.

Sosnowiec. 13-letnia dziewczynka zmarła na SOR-ze, 11-latka jest w stanie stabilnym

Starsza z nich w stanie zagrażającym życiu została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. Młodszą, która obniosła mniej obrażeń, przewieziono do szpitala w Sosnowcu. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności zdarzenia.

Z doniesień Polsat News wynika, że 13-latki nie udało się uratować. Informację o jej śmierci przekazał mediom rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD) Wojciech Gumułka. Nastolatka zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Portal Interia, który powołuje się na PAP, podaje, że młodsza z dziewczynek przebywa w szpitalu pediatrycznym w Sosnowcu. 

- Jej stan jest określany jako stabilny, ale z tego, co wiem na chwilę obecną nie ma jeszcze możliwości porozmawiania z nią - powiedziała rzeczniczka sosnowieckiej komendy policji Sonia Kepper.

Zobacz wideo Policja pokazuje, jaka jest różnica między noszeniem i nienoszeniem odblasków. Kiedy zauważysz pieszego?
Więcej o: