Raciniewo. Ogromny pożar składowiska opon. Gasi go kilkadziesiąt zastępów straży

W Raciniewie doszło do ogromnego pożaru nielegalnego składowiska opon. Z żywiołem walczy już ponad 50 jednostek straży pożarnej z całego województwa. Strażacy przestrzegają okolicznych mieszkańców przed otwieraniem okien i wychodzeniem na zewnątrz.

Do pożaru doszło w miejscowości Raciniewo pod Unisławiem (województwo kujawsko-pomorskie). Jak informuje PAP, teren wokół składowiska jest bardzo gęsto zabudowany, znajdują się na nim inne zakłady. Opony palą się na obszarze ok. 700 m2.  

Raciniewo. Ogromny pożar nielegalnego składowiska opon. Strażacy przestrzegają przed wychodzeniem na zewnątrz

- Z ogniem walczą zastępy PSP i OSP z całego województwa, zastępy ratownictwa chemicznego i cysterny. Akcją dowodzi zastępca komendanta wojewódzkiego PSP. Zbudowaliśmy trzy magistrale wodne, budujemy kolejne, gdyż zaraz wyczerpią się zbiorniki naturalne - tyle idzie wody - powiedział mł. bryg. Arkadiusz Piętak.

Zdjęcie ilustracyjneDelegalizacja ONR. RMF FM: Warszawski ratusz zaskoczony decyzją śledczych

Strażacy z OSP Unisław przyznają, że walka z pożarem w Raciniewie to były i będą najcięższe godziny w historii ich jednostki, ale również wielu innych, które od kilkunastu godzin walczą z żywiołem. Strażacy ostrzegają okolicznych mieszkańców, aby w miarę możliwości nie otwierać okien i nie wychodzić z domów.

- W związku z szkodliwym działaniem dymu ze spalonych opon zaleca się pozostanie w domach i pozamykanie okien - przestrzega również Jakub Danilewicz, wójt gminy Unisław.

Andrzej Duda odniósł się do aborcji i protestów w PolsceDuda miał swój projekt ws. aborcji. Teraz chce publikacji wyroku TK

Strażacy proszą o nie tworzenie zbiorowisk, które wspólnie oglądają akcję gaśniczą. W ciągu następnego dnia (niedziela 15 listopada) wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach Raciniewa i Unisławia. Na tę chwilę węże strażackie ciągną się przez ulicę Wiślaną, Chełmińską i Bydgoską.

Zobacz wideo Dotacje z UE zagrożone? Rząd grozi wetem budżetu. Rozmowa z Janem Olbrychtem, europosłem PO
Więcej o: