Sasin zorganizuje igrzyska. "Przemyślane inwestycje będą służyć w długiej perspektywie"

Wicepremier Jacek Sasin został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji III Igrzysk Europejskich. Zawody są zaplanowane na rok 2023 i mają odbyć się w Krakowie.
Zobacz wideo Czy prezydent Biden odmieni politykę klimatyczną Stanów Zjednoczonych?

W Ministerstwie Aktywów Państwowych utworzono Biuro Koordynacji Igrzysk Europejskich 2023. Ta stosunkowo młoda impreza sportowa - pierwsze odbyły się w 2015 roku w Baku - będzie się odbywać za trzy lata w Krakowie. 

Report Aktywów Państwowych poinformował, że jego szef Jacek Sasin został pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji działań przygotowawczych do organizacji Igrzysk.

"Powrót do normalności będzie wymagać gospodarczych impulsów. Przygotowanie wydarzenia sportowego, które zgromadzi zawodników i kibiców z 50 krajów Europy może być jednym z elementów" - napisał wicepremier na Twitterze. Dodał, że "przemyślane inwestycje będą służyć w długiej perspektywie" regionowi i miastu.

III Igrzyska Europejskie w Krakowie 

Ministerstwo informuje, że zawody sportowe rozgrywane są co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Pierwsze odbyły się pięć lat temu w Azerbejdżanie, drugie w 2019 roku w Mińsku, a jako gospodarza trzeciej edycji wskazano Kraków oraz Małopolskę. 

Sportowcy będą rywalizować w 23 dyscyplinach, m.in. piłce ręcznej plażowej, kajakarstwie, kolarstwie, gimnastyce, rugby, skokach narciarskich na igielicie, wspinaczce i sportach walki.