Napadli na policjantów podczas Marszu Niepodległości. Policja publikuje wizerunki

Komenda Stołeczna Policji opublikowała wizerunki kolejnych osób, które podczas środowego Marszu Niepodległości brały udział w zamieszkach z funkcjonariuszami. Mundurowi poszukują mężczyzn, którzy dopuścili się ataku przy ul. Nowy Świat.

11 listopada około godziny 14:50 doszło do starcia biorących udział w marszu z funkcjonariuszami. Nagrania z zajścia szybko rozprzestrzeniły się w sieci, pozwalając tym samym policji na skuteczniejsze wytypowanie uczestników.

11.11.2020, Warszawa, zadyma pod Empikiem podczas Marszu Niepodległości.Marsz Niepodległości. Pseudokibice z całej Polski zwoływali się na przyjazd do Warszawy

Policja poszukuje uczestników zamieszek. Opublikowano nagrania

Stołeczna policja opublikowała kolejne zdjęcia poszukiwanych w związku ze środowymi zamieszkami. Prowadzone jest śledztwo pod kątem czynnej napaści na funkcjonariuszy policji przy ul. Nowy Świat 15/17. "Wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach i nagraniach mężczyzn, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę" - zaapelowali mundurowi.

Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer +48 47 723-70-20, + 48 47 723-79-40, +48 47 723-91-50 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl. 

Trwają poszukiwania sprawców podpalenia mieszkania

Policja rozpoczęła również poszukiwania osób, które doprowadziły do pożaru jednego z mieszkań na Powiślu. Podczas środowego Marszu Niepodległości niezidentyfikowany jak dotąd mężczyzna rzucił racę w kierunku jednego z lokalu. Do incydentu doszło około godziny 15 na ulicy 3 Maja.

Raca rzucona z Marszu Niepodległości leci w kierunku mieszkania w al. 3 MajaPożar mieszkania w czasie Marszu Niepodległości. Prokuratura wszczyna śledztwo

Jak się później okazało, mieszkanie do którego trafiła raca należy do Stefana Okołowicza, witkacologa i znawcy dzieł Stanisława Witkiewicza. Celem maszerujących miało być mieszkanie położone na wyższym piętrze, na którego balkonie znajdował się plakat z symbolem Strajku Kobiet.

Zobacz wideo Policja publikuje wizerunek sprawców napaści na funkcjonariuszy policji podczas Marszu Niepodległości
Więcej o: