Znak Strajku Kobiet na pomniku Chrystusa w Świebodzinie. Dochodzenia prokuratury nie będzie

Prokuratura nie rozpocznie dochodzenia w sprawie znaku Strajku Kobiet, który został wyświetlony na pomniku Chrystusa w Świebodzinie. Decyzja ma związek z opinią miejscowego proboszcza, który stwierdził, że parafia nie czuje się pokrzywdzona.

Do zdarzenia doszło 28 października, podczas pierwszego protestu w Świebodzinie. Jeden z uczestników zgromadzenia wyświetlił znak czerwonej błyskawicy na pomniku Chrystusa Króla, używając w tym celu projektora laserowego. Kiedy policja powiedziała mężczyźnie, żeby wyłączył urządzenie, ten zastosował się do polecenia.

Lech Wałęsa skomentował kwestię Strajku KobietWałęsa o Strajku Kobiet: Nie ma szans na obalenie rządów PiS

Proboszcz ze Świebodzina stwierdził, że parafia nie czuje się pokrzywdzona 

Sprawa trafiła do świebodzińskiej prokuratury, która miała rozpatrzyć, czy doszło do obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. W czwartek 12 lipca podjęła jednak decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia. Ma to związek z opinią miejscowego proboszcza.

- W toku postępowania sprawdzającego proboszcz świebodzińskiej parafii złożył do akt pisemne oświadczenie, w którym stwierdził, że ani parafia, ani jego przełożeni nie czują się pokrzywdzeni w związku z opisywanym zdarzeniem - powiedział Zbigniew Fąfera z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, którego słowa cytuje Gazeta Lubuska

Zobacz wideo Biejat: Szpitale wypisują kobiety kwalifikujące się do legalnego przerwania ciąży

Protesty kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Manifestacja kobiet w Świebodzinie była jednym z wielu protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Rozpoczęły się one 22 października, w dniu, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przerywanie ciąży w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Pomimo upływu kilku tygodni wyrok TK nie został opublikowany. 

Prof. Antoni Dudek: - Rafał Trzaskowski ma większy niż Donald Tusk mandat do budowy koalicyjnego bloku opozycji. Tymczasem na razie wszystko zmierza w kierunku wojny wszystkich z wszystkimi.Prof. Dudek: zmierzch Marszu Niepodległości będzie postępował [WYWIAD]

Więcej o: