Sopot. Policja przerwała dyskotekę. W nocy w centrum miasta tańczyło tam kilkadziesiąt osób

8 listopada około godziny 3:00 nad ranem, sopocka policja interweniowała wobec 30 osób. Bawili się oni głośno, pomimo trwających w całym kraju obostrzeń sanitarnych. Wszystko to miało miejsce w samym centrum miasta.

"Ujawniona dyskoteka i ukarani mandatami za naruszenie obostrzeń – policyjne działania na rzecz walki z Covid-19" - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. W ostatnią niedzielę sopoccy funkcjonariusze musieli interweniować wobec 30 osób. 28 z nich zostało ukarane mandatami, jedną osobę pouczono, a wobec kolejnej zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. O sytuacji powiadomiono też sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Interwencja policji w mieszkaniu. Zdjęcie ilustracyjne.Sopot. Policjanci nie wiedzieli, że interweniują u zakażonej, trafili na kwarantannę. Jest postępowanie wyjaśniające

Sopot. Za co ukarani zostali bawiący się ludzie?

Jak informuje miejska policja, uczestnicy imprezy ukarani zostali głównie za brak maseczek na twarzy. Kiedy funkcjonariusze weszli do lokalu, okazało się też, że kilkadziesiąt osób tańczyło na parkiecie, nie zachowując należytego w dobie pandemii dystansu. W sprawie ujawnienia dyskoteki w centrum miasta prowadzone są już czynności, dotyczące przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

"W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających Sopot, apelujemy o respektowanie przepisów związanych z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra" - ostrzegają sopoccy policjanci.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że remisja cukrzycy typu 2 jest możliwa, jeśli stosuje się odpowiednią dietęWolni od cukrzycy. Bezpłatne badania przesiewowe dla mieszkańców i mieszkanek Sopotu

Aktualne obostrzenia w walce z COVID - 19

Obecnie cała Polska jest w tzw. "czerwonej strefie". Oznacza to, że w każdym powiecie obowiązują te same zasady bezpieczeństwa. Mowa tu o minimalnej odległości między pieszymi wynoszącej 1,5 metra (z pewnymi wyjątkami), zasłaniu ust i nosa w miejscach publicznych oraz przemieszczaniu się dzieci i młodzieży do 16. roku życia, a także przemieszczaniu się seniorów.

Dokładne i ciągle zmieniające się zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem śledzić możemy na stronie rządowej.

Zobacz wideo Podobne wydarzenie miało miejsce w Rudzie Śląskiej
Więcej o: