Pogoda na dziś - piątek 13 listopada. Pochmurny poranek i więcej rozpogodzeń w drugiej części dnia

Pogoda na dziś - piątek 13 listopada. Synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia w zachodniej części kraju. W pozostałych regionach nadal będzie bardzo pochmurno.
Zobacz wideo Jak powstaje deszcz? [Pracownia Bronka]

W piątek, w porównaniu do poprzednich dni, spodziewane są także bardziej intensywne opady. Deszcz spadnie głównie na północy Polski.

Temperatura. Dziś najchłodniej na wschodzie kraju

Najniższa temperatura, do 6 stopni, zapowiadana jest w Białymstoku. W województwie warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim będzie 7 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie. 9 stopni pokażą termometry w Krakowie, Katowicach, Opolu i Poznaniu. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, gdzie będzie 10 stopni oraz województwa dolnośląskiego, gdzie przewidywanych jest maksymalnie 11 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 13 listopada.Pogoda na dziś - piątek 13 listopada. gazeta.pl

Opady. Więcej deszczu w północnych województwach

W piątek w większości kraju nadal utrzymywać się będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Rozpogodzenia pojawiać się zaczną głównie w zachodniej, a w nocy także w północnej Polsce. Rano deszcz przewidywany jest w województwach lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. W drugiej części dnia bardziej intensywny deszcz spadnie również w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i w północnych powiatach województwa mazowieckiego. W porywach może wiać do 30 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: