Marsz Niepodległości. Rzucali racami w stronę mieszkania. Policja publikuje ich wizerunki

Nie milkną echa środowego Marszu Niepodległości, podczas którego doszło między innymi do podpalenia jednego z mieszkań. Stołeczna policja opublikowała zdjęcia osób, które mogą mieć związek ze zniszczeniem mienia.

Podczas marszu jedna z odpalonych rac trafiła przez balkon do mieszkania, w którym znajduje się pracownia artystyczna. Jej właścicielem okazał się być Stefan Okołowicz, witkacolog i założyciel Instytutu Witkacego w Warszawie. "Proszę sobie wyobrazić, że siedzę przed telewizorem, oglądam relację i dzwoni ktoś stąd, prezes tej spółdzielni i mówi, że płonie pana mieszkanie. Wyobraźnia działa niesamowicie, bo wiadomo, jak wyglądają pożary mieszkań. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenia" - opisywał sytuację.

Marsz NiepodległościWłaściciel podpalonego mieszkania o pożarze. "Witkacy o mało nie dostał"

Policja poszukuje sprawców pożaru. Publikuje ich wizerunek

W związku z tym stołeczna policja opublikowała nagrania z kamer miejskiego monitoringu, na którym znajdują się wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem. Funkcjonariusze wystosowali apel do wszystkich osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje i pomóc w schwytaniu sprawców.

Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer +48 47 723-61-27, + 48 47 723-79-40 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl. Więcej zdjęć znajduje się na stronie internetowej stołecznej policji.

Reakcja na Marsz Niepodległości. "Wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani"

Krzysztof Bosak z Konfederacji skomentował środowy Marsz Niepodległości. Według polityka za wczorajsze wydarzenia odpowiadają uczestnicy, "którzy dali się sprowokować" oraz to, że policja "otrzymała pozwolenie na użycie siły".

Anita CzerwińskaCzerwińska: Odpowiedzialność za wydarzenia na marszach ponosi opozycji

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiedział z kolei, że "wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani, że znalazły się grupy chuliganów, którzy zakłócili Święto Niepodległości". Dodał, że było to "wspaniałe święto, którym ponad podziałami politycznymi powinniśmy się cieszyć".

Zobacz wideo Wściekła Hanna Lis relacjonuje Marsz Niepodległości. Płonie mieszkanie obok jej domu
Więcej o: