Magdalena K. zostanie wydana Polsce. Jest decyzja słowackiego Sądu Najwyższego

Magdalena K. podejrzana o kierowanie gangiem pseudokibiców i przemyt narkotyków zostanie wydalona do Polski. Tak zdecydował słowacki Sąd Najwyższy. To właśnie na Słowacji poszukiwana listem gończym kobieta wystąpiła o azyl polityczny.

Magdalena K. jest podejrzana o kierowanie gangiem krakowskich pseudokibiców oraz przemyt narkotyków. Od lutego przebywa na Słowacji, gdzie za namową prawników wystąpiła o azyl polityczny. Prawnicy powołali się na łamanie praworządności w Polsce.

Ucieczka na Słowację

W środę Sąd Najwyższy Słowacji zadecydował jednak, że Magdalena K. zostanie wydalona do Polski i można zastosować wobec niej Europejski Nakaz Aresztowania. Zatrzymana będzie odpowiadać na zarzuty i procesować się już w ramach polskich sądów.

Magdalena K. była poszukiwana listem gończym od 2018 roku. Wpadła pod koniec lutego na Słowacji. Kobieta zmieniła wygląd, kolor włosów i w trakcie przesłuchania utrzymywała, że nie jest tą osobą, za którą się ją uważa. 

Zobacz wideo CBŚP rozbiło gang zajmujący się sutenerstwem

Królowa gangu?

Zatrzymanej postawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przemytu i handlu narkotykami, utrudniania postępowania karnego w innym śledztwie i składania fałszywych zeznań. Grozi jej do 15 lat więzienia. Magdalena K. miała przejąć kierownictwo nad gangiem pseudokibiców po zatrzymaniu w 2017 roku jej partnera Mariusza Z.

Według ustaleń prokuratury gang sprowadził z Hiszpanii około 5,5 tony marihuany o wartości około 88 milionów złotych oraz kokainę z Holandii o wartości 4,3 miliona euro. Gang składał się głównie z pseudokibiców Cracovii.

Więcej o: