Ostróda. Policja zatrzymała osobowe auto do kontroli. Kierowca przewoził w bagażniku pięć cielaków

Nietypową interwencję w sobotnie popołudnie przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Po zatrzymaniu osobowego auta okazało się, że kierowca w bagażniku przewoził pięć cieląt.

Szef ostródzkiej komendy podinsp. Marcin Danowski, zaniepokojony widokiem samochodu, w którym kilka dni wcześniej przewożono zwierzęta, zawiadomił oficera dyżurnego. Ten z kolei wysłał na miejsce patrol, który zatrzymał podejrzane auto do kontroli.

Ostróda. Pięć cielaków w bagażniku. Kierowca otrzymał mandat

Jak się okazało, podejrzenia funkcjonariusza nie były bezpodstawne. Po zatrzymaniu pojazdu, mundurowi z KMP w Ostródzie dostrzegli, że w jego bagażniku znajdowało się pięcioro cieląt.

Kierowca osobowego samochodu za nietypową próbę przewiezienia zwierząt nie uniknął odpowiedzialności ze strony funkcjonariuszy - został ukarany mandatem karnym. Pięciu cielakom, które próbował przewieźć w bagażniku, na szczęście nic się nie stało.

W związku z tym, iż kierowca nie mógł dalej przewozić w ten sposób zwierząt, o pomoc poproszony został znajomy gospodarz, który zobowiązał się zaopiekować cielętami do czasu zorganizowania przez ich właściciela odpowiedniego, zgodnego w przepisami transportu.

Zobacz wideo Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy tira na przejeździe kolejowym. Niemal zmiótł osobówkę
Więcej o: