Łódź. Podłączony do tlenu pacjent z oddziału zakaźnego chciał zapalić papierosa. Wybuchł pożar

Pacjent jednego z łódzkich szpitali podczas pobytu na oddziale zakaźnym chciał zapalić papierosa, będąc jednocześnie podłączonym do instalacji tlenowej. Efektem jego działania był wybuch pożaru i konieczność interwencji aż ośmiu zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło na siódmym piętrze Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego, gdzie znajduje się oddział zakaźny. Jeden z pacjentów wyraźnie nie był w stanie zapanować nad swoim uzależnieniem i postanowił zapalić papierosa.

Opolskie Centrum Onkologii Opole. Szpital onkologiczny wstrzymuje operacje z powodu braku tlenu

Łódź. Pacjent poparzył sobie dłoń i spalił część piżamy

W rozmowie z Polsat News mł. kpt. Łukasz Górczyński z łódzkiej straży pożarnej opisał przebieg zdarzenia. - Pacjent przebywający w izolatce próbował zapalić papierosa, a był podłączony do tlenu. Na szczęście pracownikom szpitala udało się szybko ugasić ogień jeszcze przed naszym przybyciem - wyjaśnił.

Kpt. Górczyński zdradził także, że pacjent doznał delikatnych obrażeń. - Mężczyzna spalił sobie część piżamy i pościeli, poparzył dłoń. Pomocy udzielił mu personel szpitala. Zdarzenie niebezpieczne, aczkolwiek na szczęście nic groźnego się nie stało - opisał.

Pomimo potencjalnego niebezpieczeństwa, jakim groziło zapalenie przez pacjenta papierosa, nie było potrzeby ewakuowania ani jednej osoby. Na miejscu pracowało jednak osiem zastępów straży pożarnej - poinformował na Twitterze portal Remiza.pl.

Zobacz wideo Biejat o lockdownie: Podejrzewam, że to się wydarzy
Więcej o: