Opole. Szpital onkologiczny wstrzymuje operacje z powodu braku tlenu

Kolejna placówka medyczna ma problem z wykonywaniem swojej działalności wskutek epidemii koronawirusa. Tym razem chodzi o Opolskie Centrum Onkologii, które wskutek trudności w dostawie tlenu medycznego zawiesiło wykonywanie zabiegów na bloku operacyjnym.

W poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 21 713 zakażonych osobach, a także śmierci 173 chorych. Łączny bilans od początku epidemii w Polsce wynosi w związku z tym 568 138 potwierdzonych przypadków i 8 045 zgonów.

Koronawirus w Polsce.Ministerstwo Zdrowia: 21 713 nowych zakażeń koronawirusem

Opole. Placówka będzie informować pacjentów o zmianach terminów telefonicznie

Trudna sytuacja spowodowała, że Opolskie Centrum Onkologii musiało wstrzymać wykonywanie zabiegów, o czym placówka poinformowała w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. "Zawiadamiamy, że z powodu trudności z dostawami tlenu medycznego jesteśmy zmuszeni wstrzymać wykonywanie zabiegów na bloku operacyjnym. Przewidywany termin wznowienia pracy bloku to czwartek 12 listopada" - czytamy.

Dyrekcja szpitala zapewniła jednocześnie, że wszyscy pacjenci, którzy planowo mieli odbyć zabieg będą telefonicznie informowani o zmianach terminów. Wskazówek mają również udzielać sekretariaty oddziału chirurgicznego i ginekologii. Bez zakłóceń z kolei działają w dalszym ciągu Zakład Diagnostyki Obrazowej, Zakład Radioterapii, oddział onkologii klinicznej z odcinkiem dziennym oraz oddział radioterapii.

Opole. Najmniejsza liczba testów od początku epidemii

Jak poinformował opolski urząd wojewódzki na swojej stronie internetowej, łączna liczba łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 wynosi 1 065, z czego 659 jest zajętych. Dodatkowo w tym regionie dostępne są 52 respiratory, z czego w ciągłym użytku na ten moment jest 41.

SzpitalKoronawirus w Polsce. 173 pacjentów zmarło na COVID-19 w ciągu 24 godzin

Zgodnie z poniedziałkowym raportem resortu zdrowia, na terenie województwa opolskiego w przeciągu poprzednich 24 godzin wykryto 591 zakażeń koronawirusem. Na 9 listopada na godzinę 14 w regionie tym wykonano łącznie 51 910 testów, co jest najniższą liczbą spośród wszystkich województw. Od początku epidemii zakaziły się tam 15 832 osoby.

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada ponad 20 mln szczepionek i wskazuje, do kogo one trafią. Mówi też o błędach rządu
Więcej o: