Śląsk. Jechał "wiślanką" na samych felgach. Brak opon nie był dla niego problemem

Policjanci z mikołowskiej drogówki w niedzielną noc dokonali niecodziennego zatrzymania. Podczas kontroli prędkości zauważyli samochód osobowy, który poruszał się po drodze krajowej nr 81, nazywanej "wiślanką", na trzech felgach. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, a także, że kilka miesięcy wcześniej stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze z Mikołowa w niedzielną noc, około godziny 2:40 przeprowadzali tradycyjną kontrolę prędkości na drodze krajowej nr 81. Ich oczom ukazał się samochód, który nie był uprawniony do poruszania się po drogach.

Mecenas Władysław Pociej i Sebastian K. podczas rozprawy ws. wypadku SzydłoOświęcim. Prokuratura wznowi śledztwo ws. zbiórki pieniędzy dla kierowcy

Śląsk. Jak gdyby nigdy nic minął policję. Brak opon nie był dla niego problemem

Kierujący nawet nie zwrócił uwagi na policyjny patrol i jak gdyby nigdy nic spokojnie go minął. Mundurowi postanowili za nim ruszyć i zatrzymać kierowcę. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że był nim 28-letni mieszkaniec Będzina.

Zaskakujące dla funkcjonariuszy było również tłumaczenie zatrzymanego. Stwierdził on, że nie widzi żadnego problemu w stanie technicznym swojego samochodu, natomiast brak opon nie stanowił dla niego przeszkody w dalszym kontynuowaniu podróży. Co więcej, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Śląsk. Odpowie za jazdę pod wpływem i brak prawa jazdy

Sprawdzenie przez policjantów danych zatrzymanego mężczyzny dało informację, że w sierpniu 2020 roku 28-latek stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości. Mieszkaniec Będzina odpowie przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Transparent OSK na GiewoncieGiewont. Na zabytkowym krzyżu pojawił się wielki transparent Strajku Kobiet

"Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie! Apel również do świadków niebezpiecznych sytuacji: od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze!" - czytamy w oświadczeniu funkcjonariuszy Śląskiej Policji.

Zobacz wideo Policja pokazuje, jaka jest różnica między noszeniem i nienoszeniem odblasków. Kiedy zauważysz pieszego?
Więcej o: