Fundacja Godek składa w Sejmie podpisy pod ustawą "Stop LGBT". Chodzi m.in. o zakaz marszów równości

Fundacja Kai Godek w poniedziałek przekaże do Sejmu podpisy zebrane pod projektem ustawy "Stop LGBT" - informuje Onet. Projekt zakłada m.in. zakaz organizowania marszów równości.

Fundacja Życie i Rodzina, w której zasiada Kaja Godek, wraz z Obywatelskim Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej złoży podpisy w Sejmie pod projektem ustawy "Stop LGBT". Jego głównym punktem jest zakaz organizowania parad równości - przypomina Onet. Według projektu niezgodne z prawem mają być wszelkie manifestacje, których celem jest m.in. kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych, a także adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

W projekcie zawarto również zakaz promowania "płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych", a także "rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci". Chronione mają być też symbole religijne.

Europoseł Ryszard CzarneckiCzarnecki o wyroku TK: Trzeba się skupić przede wszystkim na walce z pandemią

Wyrok TK ws. aborcji

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Spowodowało to falę protestów w całej Polsce. Demonstranci manifestowali swój sprzeciw pod siedzibami TK i PiS, pod kuriami czy kościołami.

W zeszłą środę na antenie RMF FM Kaja Godek poinformowała, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie niepublikowania przez premiera orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. - Rząd nie szanuje wyroku własnego trybunału i na temat tego wyroku prowadzi jakąś dyskusję. (...) Wzywamy Mateusza Morawieckiego do zaprzestania łamania prawa - powiedziała aktywistka.

Kaja GodekGodek rozważa zawiadomienie prokuratury ws. braku publikacji wyroku TK

Więcej o: