Pogoda na weekend 7-8 listopada. Brak opadów deszczu i temperatura do 13 stopni

Prognoza pogody na weekend 7-8 listopada. Synoptycy zapowiadają, że czeka nas weekend z dużą ilością słońca na południu Polski. W żadnym regionie kraju nie są prognozowane opady deszczu.

IMGW zapowiada, że w ciągu weekendu Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, którego centrum będzie znajdować się nad Bałkanami. Spowoduje to napływ do kraju ciepłego powietrza polarno-morskiego. Na południu Polski termometry mogą pokazać nawet 13 stopni Celsjusza.

Pogoda na sobotę 7 listopada. Sporo słońca na południu Polski

Najniższa temperatura będzie doskwierać mieszkańcom wschodniej Polski. W województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim termometry pokażą 9 stopni. Odrobinę cieplej będzie w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Szczecinie, gdzie prognozuje się 10 stopni. Na najcieplejszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy południowej i południowo-zachodniej części Polski. W pasie ciągnącym się od Krakowa do Wrocławia będzie od 12 do 13 stopni.

Pilnujący kościoła Świętej Anny w Krakowie podczas protestu kobietPostanowili bronić klasztoru przed protestami. Przeor odmówił i wezwał policję

W centralnej i północno-wschodniej Polsce wystąpi spore zachmurzenie. Więcej słońca zobaczą mieszkańcy Polski zachodniej i południowej. W ciągu dnia nie prognozuje się opadów deszczu.

Pogoda na niedzielę 8 listopada. Dziś temperatura do 12 stopni

Na ciepły dzień mogą liczyć mieszkańcy Krakowa, Katowic, Opola i Wrocławia. W każdym z tych miast termometry pokażą 12 stopni Celsjusza. W województwie mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim będzie 11 stopni. Na najniższą temperaturą muszą przygotować się mieszkańcy Bydgoszczy i Olsztyna, gdzie termometry pokażą odpowiednio 7 i 8 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju będzie od 9 do 10 stopni.

Kardynał Henryk GulbinowiczWatykan. Kard. Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w celebracjach

W niedzielę spore zachmurzenie przewidywane jest dla północnej Polski. Na południu w województwie małopolskim, śląskim i opolskim pojawi się dużo słońca i bezchmurne niebo. Tak jak w sobotę, synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Lokalnie mogą pojawić się niewielkie mżawki.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?