Pogoda na tydzień [9-15 listopada]. Do weekendu słonecznie, później przelotny deszcz

Synoptycy prognozują, że drugi tydzień listopada będzie słoneczny, ale chłodny. W dalszym ciągu temperatura maksymalna w ciągu dnia nie spadnie jednak poniżej zera. Opady deszczu będą rzadkością i wystąpią dopiero w weekend.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Przed nami trzy słoneczne dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że nadchodzący poniedziałek będzie dniem bardzo słonecznym. Tego dnia niemal w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, a przejaśnień będzie dużo. Najwięcej chmur zaobserwujemy w okolicach Łodzi i Kielc, z kolei w Warszawie może być mgliście. Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia będzie wahać się od 9 stopni w Suwałkach do 13 stopni w Zielonej Górze.

We wtorek będzie więcej chmur, ale nie spadnie z nich ani kropla deszczu. Meteorolodzy prognozują, że na zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, a na wschodzie umiarkowane i z licznymi przejaśnieniami. Temperatura nieco spadnie. Najchłodniej będzie w Suwałkach, gdzie odnotujemy maksymalnie 7 stopni w Suwałkach, a najcieplej w Szczecinie, gdzie termometry wskażą do 12 stopni.

W środę Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na zachodzie będzie pochmurno, ale bez deszczu, na wschodzie z kolei wyraźnie się rozpogodzi, a słońce będzie towarzyszyć nam przez cały dzień. Synoptycy nie prognozują żadnych opadów. Temperatura znów trochę spadnie. Termometry wskażą od 6 stopni w Suwałkach do 10 stopni we Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu i Szczecinie.

Pogoda na czwartek i piątek. Sporo słońca i spadek temperatury

Meteorolodzy prognozują, że czwartek będzie bardzo słonecznym dniem. Niebo nad Lubelszczyzną, Podlasiem, Warmią i Mazurami będzie bezchmurne, w pozostałych regionach zachmurzenie będzie niskie. Podobnie jak w pierwszych dniach tygodnia, w czwartek nie powinniśmy się spodziewać deszczu. Odnotujemy także kolejny spadek temperatury. Będzie się ona wahać od 6 stopni w Białymstoku do 9 stopni we Wrocławiu.

Piątek również zapowiada się pogodnie. Zachmurzenie w całym kraju będzie niskie, najwięcej słońca zobaczą mieszkańcy województw lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i podlaskiego. Będzie to kolejny dzień bez opadów deszczu. Termometry wskażą od 6 stopni w Gdańsku do 8 stopni w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie.

Prognoza pogody na weekend. Synoptycy przewidują opady na zachodzie 

W sobotę zaobserwujemy wyraźną zmianę w pogodzie. W zachodniej części kraju się zachmurzy i będzie padać deszcz. Najwięcej opadów prognozuje się dla okolic Zielonej Góry, Poznania i Szczecina. Na wchodzie kraju wzrośnie zachmurzenie, ale obędzie się bez deszczu. Temperatura będzie wahać się od 6 stopni w Olsztynie od 10 stopni we Wrocławiu.

W niedzielę deszczowe chmury przesuną się nieco na wschód. Synoptycy prognozują opady w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku możemy spodziewać się dużego zachmurzenia, w pozostałej części kraju wciąż będzie słonecznie. Termometry wskażą od 3 stopni w Białymstoku do 10 stopni w Zielonej Górze. 

Więcej o: