Chojnice. Powybijano szyby w budynku sanepidu. "To już nie tylko wyzwiska przez telefon"

Wandale powybijali szyby w budynku sanepidu w Chojnicach. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. "Niestety agresja wobec pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej to już nie tylko wyzwiska przez telefon i w korespondencji mailowej" - napisał pomorski wojewódzki inspektor sanitarny.

Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach (województwo pomorskie) otrzymała informację o zdarzeniu w piątek (6 listopada) przed godziną 6 rano. - Natychmiast na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny - poinformowała mł. asp. Justyna Przytarska.

Dworzec Gdańsk Główny Gdańsk Główny. Wykoleił się pociąg z tłuczniem. Wstrzymane przejazdy SKM

Chojnice. Wandale powybijali szyby w budynku sanepidu. "Przykre i mocno niesprawiedliwe"

Okazało się, że wandale powybijali szyby w dwóch oknach. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną miejsca. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu oraz analizują ich treść w celu ustalenia możliwych sprawców aktu wandalizmu. Przesłuchano również mieszkańców okolicy.

346 podpisów pod apelem o odwołanie Przemysława Czarnka. 'Niegodny stanowiska; rażące braki w wiedzy' 346 podpisów pod apelem o odwołanie Czarnka. "Niegodny stanowiska"

Do aktu wandalizmu odniósł się Tomasz Augustyniak, pomorski inspektor sanitarny, według którego zdarzenie jest oznaką agresji kierowanej wobec pracowników służb sanitarnych. Zapowiedział również, że incydent spowoduje utrudnienia w pracy placówki.

"Niestety agresja wobec pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej to już nie tylko wyzwiska przez telefon i w korespondencji mailowej. Przykre i mocno niesprawiedliwe. Dzisiaj duże utrudnienia w pracy naszej jednostki w Chojnicach" - napisał na Twitterze Augustyniak.

Od początku epidemii koronawirusa w województwie pomorskim odnotowano 27 671 przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Ze względu na COVID-19 oraz współistnienie zakażenia z innymi chorobami zmarło tam 376 osób.

Zobacz wideo Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy tira na przejeździe kolejowym. Niemal zmiótł osobówkę
Więcej o: