Bugaj. "Zmiótł" tirem osobowe auto na przejeździe kolejowym. Odpowie przed sądem [WIDEO]

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn (woj. świętokrzyskie). Samochód ciężarowy niemal "zmiótł" jadące z naprzeciwka osobowe auto, którego 29-letni kierowca trafił do szpitala.

Groźnie wyglądająca sytuacja wydarzyła się w środę około godziny 10 na drodze krajowej nr 42. Zgłoszenie przyjął dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, który natychmiast wysłał na miejsce patrol.

Bugaj. Zbyt szybko wjechał w zakręt. Uderzył w osobówkę

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że na łuku drogi, tuż przed przejazdem kolejowym kierujący samochodem ciężarowym doprowadził do zderzenia z osobówką. Sytuację zarejestrowała zlokalizowana w pobliżu kamera monitoringu.

Na nagraniu widać, jak kierowca tira nadjeżdża z góry, lewym pasem jezdni. Ciężarówka weszła w zakręt z dość dużą prędkością, przez co jej naczepa zsunęła się na przeciwległy pas, na którym znajdowała się kierowana przez 29-letniego mężczyznę osobówka. W efekcie tego mniejszy z pojazdów wypadł z drogi i oparł się na barierach energochłonnych.

Bugaj. Kierowca ciężarówki "nie zauważył" wypadku. Odpowie przed sądem

Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się po kolizji. Kilka minut później został jednak zatrzymany przez jednego z przechodniów, który był świadkiem zdarzenia. Okazało się, że sprawcą kraksy był 56-letni obywatel Ukrainy. W rozmowie z policją przyznał, że nie zauważył, że doprowadził do zderzenia z innym samochodem.

Mężczyzna w momencie zdarzenia był trzeźwy. Za "rażące naruszenie zasad ruchu drogowego" policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a ponadto odpowie przed sądem. 29-letni kierujący osobówką po wypadku skarżył się na ból nogi i trafił do szpitala.

Zobacz wideo Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy tira na przejeździe kolejowym. Niemal zmiótł osobówkę
Więcej o: