Sanok. Pacjent zmarł podczas próby ucieczki ze szpitala dla chorych z covidem

W jednym ze szpitali covidowych w Sanoku na Podkarpaciu doszło do tragicznego wypadku. 46-letni pacjent samowolnie chciał opuścić placówkę, wychodząc z budynku przez okno z pierwszego piętra. Mężczyzna poślizgnął się i uderzył w betonową nawierzchnię. Nie udało się go uratować.

O wypadku poinformował lokalny portal esanok.pl. Do tragedii doszło we wtorek 3 listopada około godziny 14:30. Medycy, którzy znaleźli 46-letniego pacjenta podjęli reanimację, jednak nie przyniosła ona skutku.

Sanok. Nieszczęśliwie wypadł przez okno. Nie dało się go uratować

Więcej szczegółów na temat wypadku przekazała kom. Monika Hędrzak, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku. - Policja w Sanoku otrzymała zgłoszenie o godzinie 15:40. Według wstępnych ustaleń, około godziny 14:30 46-letni pacjent chciał samowolnie opuścić szpital, wychodząc przez okno na pierwszym piętrze. W pewnym momencie poślizgnął się, wypadł na zewnątrz i uderzył w betonowe podłoże - powiedziała.

Wstępne oględziny wykluczyły udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Wszystko wskazuje na to, że śmierć 46-latka była efektem nieszczęśliwego wypadku. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratora.

21 października wojewoda podjął decyzję o przemianowaniu Szpitala SPZOZ w Sanoku na placówkę covidową. Przyjmowani są do niej jedynie pacjenci, którzy mają potwierdzone zakażenie koronawirusem. Osoby z innymi chorobami lub urazami kierowani są do innych szpitali.

Zobacz wideo Policja pokazuje, jaka jest różnica między noszeniem i nienoszeniem odblasków. Kiedy zauważysz pieszego?
Więcej o: