Pogoda na dziś - czwartek 5 listopada. Deszcz na wybrzeżu i temperatura do 10 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 5 listopada. Synoptycy zapowiadają umiarkowaną temperaturę oraz duże zachmurzenia w całej Polsce. Wieczorem w północno-zachodniej części kraju mogą pojawić się opady deszczu.

W czwartek czekają nas niższe temperatury niż w ciągu ostatnich dni. Pozytywną zmianą będzie jednak brak opadów deszczu na terenie większości kraju, które poprzednio występowały w centralnej i południowo-wschodniej Polsce.

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Temperatura. W czwartek maksymalnie 10 stopni Celsjusza

Synoptycy prognozują, że temperatura w całym kraju będzie się wahać w granicach od 7 do 10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w województwie opolskim, dolnośląskim oraz zachodniopomorskim i pomorskim, gdzie termometry pokażą 10 stopni. O jeden stopień chłodniej będzie w Krakowie, Katowicach, Kielcach, Poznaniu i Łodzi. W czwartek najchłodniej będzie w województwie podkarpackim i podlaskim. Termometry pokażą tam 7 stopni. Odrobinę cieplej, bo 8 stopni Celsjusza, będzie w województwie mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Rząd najprawdopodobniej szykuje ponowne wprowadzenie w całym kraju stanu alarmu epidemicznego oraz godziny policyjnej. Na zdjęciu: mieszkańcy Barcelony na jednym z placyków, 23 października 2020.Europa ponownie się zamyka. Przywódcy wprowadzają nowe obostrzenia

Opady. Deszcz na wybrzeżu pojawi się dopiero w godzinach wieczornych

W czwartek na terenie całego kraju prognozowane są duże zachmurzenia. Rozpogodzenie nastąpi dopiero w późnych godzinach popołudniowych w centralnej i południowej Polsce. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu, poza godzinami wieczornymi w północno-zachodniej Polsce. Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim i pomorskim pojawią się opady deszczu, które będą trwać przez całą noc.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: