Owiadczenie szpitala ws. mierci czteromiesicznego dziecka zakaonego koronawirusem

Zakaony koronawirusem czteromiesiczny chopczyk, ktry w niedziel zmar w Grnolskim Centrum Zdrowia Dziecka (GZCD), cierpia na cik niewydolno oddechow i kreniow, ktra w kolejnych dniach przeksztacia si w niewydolno wielonarzdow - poda szpital.

Informację o śmierci zakażonego koronawirusem czteromiesięcznego chłopczyka z powiatu cieszyńskiego przekazała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara SARS-CoV-2 w Polsce. Służby prasowe wojewody lskiego informowały we wtorek, że dziecko miało choroby wspistniejce.

„Pacjent został przyjęty do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020 w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii” - podali przedstawiciele GCZD w przesłanym w środę PAP oświadczeniu.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Każdy z polityków powinien być w gotowości do pomocy

Jak dodali, u dziecka występowała ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która w kolejnych dniach, pomimo wielokierunkowego intensywnego leczenia, przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Stan pacjenta nie poprawił się. 1 listopada 2020 niemowlę zmarło.

Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia

- napisano w oświadczeniu.

Jak zaznaczył rzecznik szpitala Wojciech Gumułka, uwzględniając dobro rodziny zmarłego dziecka, placówka nie będzie udzielała dodatkowych informacji w tej sprawie.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.