Pogoda na dziś - środa 4 listopada. Deszcz i duże zachmurzenie w niemal całym kraju

Pogoda na dziś - środa 4 listopada. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie oraz intensywne opady deszczu w niemal całej Polsce. Tylko w północno-zachodniej części kraju spodziewane są dziś rozpogodzenia.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę czeka nas kontynuacja pochmurnej pogody. W większości kraju należy spodziewać się także sporych opadów deszczu.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 10 do 13 stopni

Najniższa temperatura w środę prognozowana jest w województwach podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, gdzie będzie jedynie 10 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Łodzi, Opolu i Katowicach. Do 12 stopni pokażą termometry w województwach dolnośląskim, małopolskim i lubelskim. Najwyższa temperatura, do 13 stopni, czeka mieszkańców województwa podkarpackiego.

Pogoda na dziś - środa 4 listopada.Pogoda na dziś - środa 4 listopada. gazeta.pl

Opady. na wybrzeżu będzie wiać w porywach do 60 km/h

W pierwszej części dnia większe rozpogodzenia możliwe są jedynie w północno-zachodniej Polsce. W pozostałych regionach, przez większą część dnia, utrzymywać się będzie zachmurzenie duże lub umiarkowane. Deszczowy front obejmie swoim zasięgiem całą południową, centralną i wschodnią Polskę. Opady spodziewane są od rana w województwach dolnośląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim, a później również w województwach lubelskim i podkarpackim. Wiatr na ogół słaby, silniejsze porywy w północno-zachodniej Polsce. Na wybrzeżu może wiać w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: