Gowaczowa. Zabi siostr przy uyciu kija bejsbolowego i noa. 15-latek usyszy zarzut zabjstwa

15-letni mieszkaniec wsi Gowaczowa w wojewdztwie podkarpackim ma usysze zarzut zabjstwa swojej 17-letniej siostry. RMF FM przekazao, e nastolatek w rozmowie z funkcjonariuszami zdradzi, e "co" kazao mu zabi siostr.

Do tego tragicznego wydarzenia doszło w poniedziałek 2 listopada w późnych godzinach wieczornych. Podczas gdy rodzice rodzeństwa byli w kościele, 15-latek zaczął bić swoją siostrę kijem bejsbolowym, następnie zadał jej kilkanaście ciosów nożem. Jej ciało zaciągnąć do piwnicy.

Koronawirus. Szpital. Zdjęcie ilustracyjneKatowice. Nie żyją dwie nauczycielki zakażone koronawirusem

Głowaczowa. 15-latek zabił siostrę. Usłyszy zarzuty

Tuż po zabiciu siostry, 15-latek sam zadzwonił pod numer alarmowy 112 i powiedział, co zrobił - informuje lokalny serwis debica24.eu. Po przybyciu na miejsce służb medycy rozpoczęli reanimację 17-latki, jednak na ratunek było już za późno.

Prokuratura poinformowała, że wkrótce ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok nastolatki. Jej brat z kolei zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut zabójstwa. Śledczy ponadto planują złożyć wniosek o skierowanie 15-latka do ośrodka wychowawczego.

Wypadek w GrójcuCzołowe zderzenie w miejscowości Lasopole k. Grójca. Zginęły trzy osoby

Sąd będzie musiał podjąć decyzję, czy 15-latek będzie odpowiadał za zabjstwo swojej siostry jak dorosły. Rodzice, którzy w momencie zdarzenia byli poza domem zostali objęci pomocą psychologiczną.

Zobacz wideo Pijany 18-latek skosił znak, a później miał problemy z zaparkowaniem, wjechał w inne auto