Śmiertelny wypadek na Rysach. "Turysta poślizgnął się i spadł w przepaść"

Na szlaku na Rysy po polskiej stronie Tatr doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyje turysta. - Najpradopodobniej poślizgnął się i spadł w przepaść - przekazał ratornik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W niedzielę po godzinie 12 w Tatrach doszło do śmiertelnego wypadku. W miejscu, w którym zaczynają się pierwsze łańcuchy ubezpieczające szlak na Rysy, zginął turysta. - Najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł w przepaść - przekazał cytowany przez RMF FM ratownik dyżurny TOPR. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Rysy. Śmiertelny wypadek - turysta spadł w przepaść

Zdarzenie widzieli inni turyści - wezwali śmigłowiec, który przetransportował ciało mężczyzny do Zakopanego. Była to już druga interwencja ratowników TOPR tego dnia - wcześniej byli wezwani do rannego turysty w rejonie Krzesanicy. 

Pogoda w Tatrach jest słoneczna, ale na wielu szlakach występują oblodzenia. Na wyższych szlakach, w tym na szlaku na Rysy, leży warstwa świeżego śniegu - konieczne jest posiadanie sprzętu do zimowej wspinaczki (raki, czekan). Nie ma zagrożenia lawinowego. " Jest ślisko. Na leśnych odcinkach szlaków jest mokro i zalega dużo błota. Przypominamy, że dni są coraz krótsze i robi się ciemno około godz. 16.30. Należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem" - informuje TPN.

Więcej o: