IMGW ostrzega przed gęstą mgłą, wydano alerty dla części Polski. "Widoczność od 100 do 200 metrów"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami, które będą występować w nocy z soboty na niedzielę w części Polski. "Widzialność może wynosić od 100 m do 200 metrów" - wskazują synoptycy.

"Uwaga! W nocy prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić od 100 m do 200 metrów" - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dodając, że w związku z tym "dla południa i południowego wschodu kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne".

IMGW ostrzega przed mgłami. Wydano alerty pierwszego stopnia

Wydane przez IMGW alerty pierwszego stopnia obowiązują od godziny 21 w sobotę do godziny 9:30 w niedzielę. Dotyczą województw: małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, południowego wschodu województwa mazowieckiego, województwa świętokrzyskiego a także wybranych powiatów w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim. 

O ostrożność proszeni są m.in. kierowcy. Oprócz mgieł, lokalnie mogą wystąpić przymrozki - temperatura na wschodzie kraju spadnie do 1-3 stopni Celsjusza. "Na wschodzie i południu będzie sporo mgieł. Na wschodzie na drogach będzie bardzo ślisko" - podaje portal meteoprognoza.pl.

Więcej o: