Łódzkie. Proboszcz znalazł "sposób" na zamknięcie cmentarzy. Wywiesił na bramie kartkę "park cmentarny"

Proboszcz parafii w Ksawerowie w województwie łódzkim przemianował cmentarz na "park cmentarny" i wpuścił wiernych mimo zakazu.

Jak donosi Polsat News, jeden z cmentarzy w województwie łódzkim zostaje otwarty dla wiernych. Proboszcz parafii w Ksawerowie otworzył cmentarz, ogłaszając, że jest to park.

Proboszcz Parafii w Ksawerowie utworzył komisję, która Dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc "Park" będzie otwarty

- napisał proboszcz w mediach społecznościowych.

Nieskuteczna interwencja

Incydent został zgłoszony do sanepidu, a na terenie cmentarza interweniowała policja. Funkcjonariusze chcieli przekonać księdza, żeby nie wpuszczał odwiedzających. Ten jednak nie zamknął furtki.

Nie dziwię się księdzu. Też bym tak zrobiła, bo decyzja o zamknięciu cmentarzu była ogłoszona zbyt późno. W piątek wieczorem były tutaj tłumy ludzi. Co mają zrobić z kwiatami?

- mówiła reporterce Polsat News jedna z odwiedzających cmentarz.

Zamknięte cmentarze

Wczoraj Mateusz Morawiecki oznajmił, że cmentarze w najbliższych dniach będą zamknięte. Premier powiedział, że w obliczu pandemii "tradycja jest mniej ważna niż życie". Parę tygodni wcześniej politycy i media zapewniały, że taka decyzja nie zostanie podjęta. Najwięcej na zamkniętych cmentarzach stracą handlarze kwiatami.

Czytaj też: Terenowe oddziały rządowej agencji odkupią kwiaty od handlarzy. "Zrefundujemy też koszty samorządów"

Zobacz wideo
Więcej o: