Jest wyrok ws. agencji towarzyskiej Rasputin. Czekolinda skazana na 4 lata więzienia

Karolina P., ps. Czekolinda została skazana na 4 lata więzienia i 25 tysięcy zł grzywny. Kobieta prowadziła ekskluzywną agencję towarzyską Rasputin. Norberta K., byłego partnera i współpracownika Czekolindy, sąd skazał na prawie dwa lata więzienia i grzywnę.

Jak podaje RMF FM, za depeszą PAP, proces zakończył się w piątek. Karolina P. była oskarżona o kierowanie grupą przestępczą, która czerpała korzyści z prostytucji oraz sprzedaż alkoholu bez zezwolenia i pranie brudnych pieniędzy. Sąd stwierdził, że na działalności Rasputina Czekolinda zarobiła 4 mln 051 tys. 465 zł, sąd orzekł więc przepadek mienia w tej wysokości na rzecz Skarbu Państwa.

Karolina P. ps. 'Czekolinda'"Rasputin" był największą agencją w stolicy. Zarządzała nią słynna Czekolinda. Do czasu

Czekolinda skazana na 4 lata więzienia

33-latka została skazana na 4 lata więzienia i 25 tys. zł grzywny. Podczas piątkowej rozprawy wyrok usłyszał też Norbert K., były partner P. oraz współpracownik. Sąd skazał go na 1 rok i 10 miesięcy więzienia, a także grzywnę i przepadek mienia o wartości 170 tys. zł. Cztery barmanki i czterej ochroniarze zostali skazani na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Mają także zapłacić grzywny i zwrócić pieniądze zarobione w Rasputinie.

Gang Czekolindy został rozbity w 2016 roku. Prowadzona przez nią agencja towarzyska Rasputin była największym tego typu ekskluzywnym lokalem w Warszawie. Rachunki sięgające stu tysięcy złotych można było opłacić za pomocą terminali lub gotówką wypłaconą ze znajdującego się na miejscu bankomatu. - Szacuje się, że w okresie działalności agencji, osoby ją prowadzące uzyskały korzyści majątkowe w łącznej kwocie nie mniejszej niż 4,5 mln zł. Taka kwota wpłynęła na rachunki bankowe Karoliny P. z tytułu prowadzonej działalności - informowała prokuratura.