Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień dla wszystkich chrześcijan, który w bieżącym roku wypada w niedzielę 1 listopada. Jednak ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do tego, aby tradycyjne wizyty na cmentarz rozłożyć na przed i po 1 listopada. Apel jest skierowany w szczególności do osób starszych, które są najbardziej narażone na powikłania związane z zakażeniem SARS-CoV-2.
IMGW wskazuje na to, że 1 listopada może rozpocząć się od mgły ograniczającej widoczność oraz przymrozków, które będą doskwierać mieszkańcom wschodniej Polski. Jednak bardzo szybko przyjdzie rozpogodzenie. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 9 do 16 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie występować niewielkie zachmurzenie, w godzinach wieczornych nad zachodnią Polską mogą pojawić się opady deszczu.
Najcieplej będzie w południowej i południowo-zachodniej Polsce. W pasie ciągnącym się od Krakowa przez województwo śląskie, opolskie i dolnośląskie prognozowane jest od 12 do 16 stopni. Na chłodniejszą temperaturę muszą się przygotować mieszkańcy wschodniej i północno-wschodniej Polski. Termometry w Olsztynie, Białymstoku i Lublinie pokażą 9 stopni. W pozostałej części kraju temperatura będzie się wahać od 10 do 13 stopni.
W dzień zaduszny (2 listopada) prognozowane są dla całego kraju wyższe temperatury niż w dzień Wszystkich Świętych. Problemem będzie jednak spore zachmurzenie, które będzie doskwierać mieszkańcom całej Polski. Liczne chmury mogą sprawić, że temperatura odczuwalna będzie niższa.
Termometry pokażą najwyższą temperaturę we Wrocławiu (17 stopni) oraz w Szczecinie, Zielonej Górze i Poznaniu (16 stopni). W centralnej i południowej Polsce temperatura będzie się wahać w granicach 12-15 stopni. Najchłodniej będzie na ścianie wschodniej. Termometry w Rzeszowie i Białymstoku pokażą 9 stopni, a w Lublinie 11 stopni. Niewielkie, lokalne opady deszczu mogą pojawić się w województwie wielkopolskim i zachodniopomorskim.