Pogoda na Wszystkich Świętych - jaka będzie? Temperatura nawet do 16 stopni

Synoptycy prognozują, że w dzień Wszystkich Świętych czeka nas umiarkowana pogoda. Po porannych przymrozkach przyjdzie szybkie rozpogodzenie i temperatura może wzrosnąć nawet do 16 stopni. Wieczorem mieszkańcy zachodniej Polski mogą spodziewać się deszczu.

Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień dla wszystkich chrześcijan, który w bieżącym roku wypada w niedzielę 1 listopada. Jednak ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do tego, aby tradycyjne wizyty na cmentarz rozłożyć na przed i po 1 listopada. Apel jest skierowany w szczególności do osób starszych, które są najbardziej narażone na powikłania związane z zakażeniem SARS-CoV-2.

Jarosław Gowin Nieoficjalnie: Duda ma rozmawiać z Gowinem ws. prawa aborcyjnego

Pogoda na Wszystkich Świętych - Niewielkie zachmurzenia, wieczorem deszcz na zachodzie Polski

IMGW wskazuje na to, że 1 listopada może rozpocząć się od mgły ograniczającej widoczność oraz przymrozków, które będą doskwierać mieszkańcom wschodniej Polski. Jednak bardzo szybko przyjdzie rozpogodzenie. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 9 do 16 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie występować niewielkie zachmurzenie, w godzinach wieczornych nad zachodnią Polską mogą pojawić się opady deszczu.

Najcieplej będzie w południowej i południowo-zachodniej Polsce. W pasie ciągnącym się od Krakowa przez województwo śląskie, opolskie i dolnośląskie prognozowane jest od 12 do 16 stopni. Na chłodniejszą temperaturę muszą się przygotować mieszkańcy wschodniej i północno-wschodniej Polski. Termometry w Olsztynie, Białymstoku i Lublinie pokażą 9 stopni. W pozostałej części kraju temperatura będzie się wahać od 10 do 13 stopni.

Pogoda na dzień zaduszny - Duże zachmurzenia w całej Polsce

W dzień zaduszny (2 listopada) prognozowane są dla całego kraju wyższe temperatury niż w dzień Wszystkich Świętych. Problemem będzie jednak spore zachmurzenie, które będzie doskwierać mieszkańcom całej Polski. Liczne chmury mogą sprawić, że temperatura odczuwalna będzie niższa.

Marek Magierowski Pracownicy placówki w Izraelu stracą pracę. Powodem udział w proteście

Termometry pokażą najwyższą temperaturę we Wrocławiu (17 stopni) oraz w Szczecinie, Zielonej Górze i Poznaniu (16 stopni). W centralnej i południowej Polsce temperatura będzie się wahać w granicach 12-15 stopni. Najchłodniej będzie na ścianie wschodniej. Termometry w Rzeszowie i Białymstoku pokażą 9 stopni, a w Lublinie 11 stopni. Niewielkie, lokalne opady deszczu mogą pojawić się w województwie wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?
Więcej o: