Pogoda na dziś - poniedziałek 2 listopada. Duże rozpogodzenia i temperatura do 17 stopni na zachodzie

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 listopada. Synoptycy zapowiadają duże rozpogodzenia w całym kraju. Przelotny deszcz pojawi się w rano w siedmiu województwach.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W poniedziałek spore ocieplenie będzie widoczne zwłaszcza na zachodzie kraju. W tych regionach termometry pokażą maksymalnie 16-17 stopni w ciągu dnia.

Temperatura. Dziś od 10 do 17 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest w poniedziałek w województwie podkarpackim i podlaskim, gdzie będzie kolejno 10 i 11 stopni. Temperatura od 12 do 13 stopni przewidywana jest w Lublinie, Kielcach i Olsztynie. W województwach pomorskim, mazowieckim, łódzkim i śląskim zapowiadanych jest 14 stopni. Jeden stopień więcej będzie w Krakowie. W województwach opolskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim będzie 16 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Szczecina - tam 17 stopni.

Pogoda na poniedziałek 2 listopada.Pogoda na poniedziałek 2 listopada. gazeta.pl

Opady. Słoneczny dzień w całym kraju

Poza ociepleniem meteorolodzy zapowiadają także duże rozpogodzenia. Więcej chmur pojawi się w drugiej części dnia w południowej i zachodniej Polsce. Przelotne opady deszczu prognozowane są rano w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, dolnośląskim i opolskim. Wiatr na ogół słaby, tylko w województwach zachodniopomorskim i pomorskim może wiać w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: