Kraków. Wybuch gazu w hucie ArcelorMittal. Jedna osobą nie żyje, druga w ciężkim stanie

W hucie ArcelorMittal w Krakowie doszło do wybuchu gazu. W wypadku tym zginęła jedna osoba, a druga jest w ciężkim stanie.

Jak podaje RMF FM do eksplozji doszło w piątek 30 października nad ranem. Zdarzenie miało miejsce w budynku produkcyjnym na wydziale koksowniczym huty ArcelorMittal w Krakowie.

Wybuch gazu w hucie w Krakowie. Nie żyje jedna osoba, druga jest w ciężkim stanie

- Jedna osoba zginęła, druga w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala - powiedział Sebastian Woźniak z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie. W akcji udział bierze sześć zastępów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo co było przyczyną wybuchu. 

ArcelorMittal to największy producent stali w Polsce. Firma ma około 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. Z początkiem października podjęto decyzję o zamknięciu na stałe części surowcowej w krakowskiej hucie, czyli pieca i stalowni. Decyzja firmy związana była z kryzysem, jaki wywołała epidemie koronawirusa. Spółka zamierza się skoncentrować na produkcji surowcowej w innym swoim oddziale w Dąbrowie Górniczej.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego.

Zobacz wideo Jak koronawirus wpłynie na gospodarkę Polski? Marcin Petrykowski z S&P o perspektywach w dobie pandemii i nie tylko [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o: